LAJMI I FUNDIT:

U kujdes për të nga momenti që lindi, luani kafshon për vdekje punonjësin e kopshtit zoologjik në Nigeri

U kujdes për të nga momenti që lindi, luani kafshon për vdekje punonjësin e kopshtit zoologjik në Nigeri

Një punonjës i kopshtit zoologjik në Nigeri është kafshuar për vdekje nga një luan, për të cilin ishte kujdesur nga momenti që kishte lindur.

Incidenti i paprovokuar tragjik ndodhi kur punonjësi i kopshtit zoologjik Olabode Olawuyi, po ushqente luanët në Osun, transmeton Telegrafi.

Pamjet e publikuara më poshtë shfaqin pasojat e sulmin, ku Olawuyi qëndron i shtrirë në tokë – i mbuluar në gjak dhe me sytë që akoma i kishte akoma të hapur.


Ai nuk mund të lëvizte apo shpëtohej pas sulmit fatal. E luani më vonë është qëlluar për vdekje nga punonjësit e tjerë, veprim ky që u filmua me kamerë amatore.

Olawuyi ishte veteriner që kishte punuar në këtë kopsht zoologjik për afro një dekadë, dhe e kishte sjellë luanin për të cilin u kujdes derisa u rrit. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
Biden pranon se komenti i “futjes në nishan” të Trumpit ishte gabim

Biden pranon se komenti i “futjes në nishan” të Trumpit ishte gabim

Amerika
Campbell: Zgjedhja e Vances nga Trump, shqetësuese për Ukrainën

Campbell: Zgjedhja e Vances nga Trump, shqetësuese për Ukrainën

Amerika
Trump pritet si një hero në Konventën Kombëtare Republikane, paraqitja e parë publike e ish-presidentit që kur i mbijetoi një atentati

Trump pritet si një hero në Konventën Kombëtare Republikane, paraqitja e parë publike e ish-presidentit që kur i mbijetoi një atentati

Amerika
Mblidhen katër milionë dollarë për familjen e të vrarit në tubimin e Donald Trumpit

Mblidhen katër milionë dollarë për familjen e të vrarit në tubimin e Donald Trumpit

Amerika
Ukrainasi me rroba civile arrin të shkatërrojë raketën ruse – e godet me MANPADS

Ukrainasi me rroba civile arrin të shkatërrojë raketën ruse – e godet me MANPADS

Evropa
FBI thotë se tani ka qasje në telefonin e atentatorit të Donald Trumpit

FBI thotë se tani ka qasje në telefonin e atentatorit të Donald Trumpit

Amerika
Kalo në kategori