LAJMI I FUNDIT:

TV Dukagjini dhe Shqip.ai vijnë me një risi të padëgjuar në tregun e medias ballkanike

TV Dukagjini dhe Shqip.ai vijnë me një risi të padëgjuar në tregun e medias ballkanike

Sonte TV Dukagjini vjen me një risi të padëgjuar në tregun e medias Ballkanike, për herë të parë aplikohet inteligjenca artificiale, transkriptim në kohë reale.

Në TV Dukagjini mund të lexoni atë që flitet dhe të përjetoni magjinë inovative të teknologjisë.

E gjitha kjo do të mundësohet falë platformës Shqip.ai.

Nga sonte e tutje, emisioni “Debat Plus” do të transkriptohet në kohë reale, nga platforma Shqip.ai.

Me integrimin e platformës Shqip.ai programi nga sot do të jetë i qasshëm edhe për kategoritë e veçanta që do të kenë mundësi të ndjekin drejtpërdrejtë debatin.

Shqip.ai sjell inovacionin e fundit: Krijoni artikuj me tituj tërheqës
Lexo po ashtu Shqip.ai sjell inovacionin e fundit: Krijoni artikuj me tituj tërheqës

TV Dukagjini, bëhet televizioni i parë në Ballkan për adaptimin e risive të teknologjisë, dhe përkrahjen e platformave vendore.

Në trend Lajme

Më shumë
Arjeta Puca, sipërmarrësja që prodhoi makinën e parë të blinduar ushtarake në Shqipëri

Arjeta Puca, sipërmarrësja që prodhoi makinën e parë të blinduar ushtarake në Shqipëri

Lajme
Sveçla: Serbia mbështet terrorizmin, investimi në të ardhmen e sigurtë të vendit tonë është domosdoshmëri

Sveçla: Serbia mbështet terrorizmin, investimi në të ardhmen e sigurtë të vendit tonë është domosdoshmëri

Siguri
Makina e parë ushtarake shqiptare “Shota”, prezantohet në Panairin e Parisit

Makina e parë ushtarake shqiptare “Shota”, prezantohet në Panairin e Parisit

Lajme
Rrëfimi i Sylejman Selimit për Adem Jasharin: Gjatë demonstratave jemi njoftë, mbante armë me vete

Rrëfimi i Sylejman Selimit për Adem Jasharin: Gjatë demonstratave jemi njoftë, mbante armë me vete

Lajme
Pacolli: E papranueshme që Edi Rama të vijë për vizitë në Kosovë dhe Kurti të mos ketë kohë për një takim

Pacolli: E papranueshme që Edi Rama të vijë për vizitë në Kosovë dhe Kurti të mos ketë kohë për një takim

Politikë
Fotografi i ballinave të New York Times mes lotësh tregon përjetimet dhe kujtimet e tij gjatë luftës në Kosovë

Fotografi i ballinave të New York Times mes lotësh tregon përjetimet dhe kujtimet e tij gjatë luftës në Kosovë

Lajme
Kalo në kategori