LAJMI I FUNDIT:

Trump urdhëron anijet luftarake amerikane që të ‘rrëzojnë dhe shkatërrojnë’ anijet iraniane ‘ngacmuese’

Trump urdhëron anijet luftarake amerikane që të ‘rrëzojnë dhe shkatërrojnë’ anijet iraniane ‘ngacmuese’

Presidenti amerikan, Donald Trump, ka njoftuar se ka urdhëruar Marinën amerikane të “rrëzonte dhe shkatërronte” anijet e Iranit nëse “ngacmojnë” anijet amerikane në det.

Reklama

Ky njoftim erdhi disa ditë pasi 13 anije iraniane kërcënuan marinën amerikane në Gjirin Persik, transmeton Telegrafi.

Pamjet kur 11 anije të Gardës Revolucionare iraniane iu afruan anijeve amerikane në Gjirin Persik
Lexo po ashtu Pamjet kur 11 anije të Gardës Revolucionare iraniane iu afruan anijeve amerikane në Gjirin Persik

Në një shkrim të postuar sot në Twitter, presidenti shkruajti: “Unë e kam udhëzuar Marinën e Shteteve të Bashkuara që të rrëzojë dhe shkatërrojë çdo anije armësh iraniane nëse ata ngacmojnë anijet tona në det”. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
Vrasja e policit në veri, avokati serb Stojkoviq: Sulmi nuk do të ishte i mundur pa mbështetjen e Aleksandar Vuçiqit dhe BIA-s për FSB-në ruse

Vrasja e policit në veri, avokati serb Stojkoviq: Sulmi nuk do të ishte i mundur pa mbështetjen e Aleksandar Vuçiqit dhe BIA-s për FSB-në ruse

Serbia
Macron thotë se Franca do të tërheqë ambasadorin dhe trupat nga Nigeri

Macron thotë se Franca do të tërheqë ambasadorin dhe trupat nga Nigeri

Botë
Ushtria e Ukrainës publikon pamje nga fusha e betejës nga fshati i vogël menjëherë në jug të qytetit të Bakhmutit

Ushtria e Ukrainës publikon pamje nga fusha e betejës nga fshati i vogël menjëherë në jug të qytetit të Bakhmutit

Botë
Një burrë vdes, një tjetër lëndohet - pasi u goditën nga një dem në festivalin popullor spanjoll

Një burrë vdes, një tjetër lëndohet - pasi u goditën nga një dem në festivalin popullor spanjoll

Evropa
A po përgatitet Serbia për një luftë të re në Ballkan? Ja çfarë thonë mediat gjermane dhe çfarë thonë në Beograd

A po përgatitet Serbia për një luftë të re në Ballkan? Ja çfarë thonë mediat gjermane dhe çfarë thonë në Beograd

Serbia
Ukrainasit godasin ndërtesën e FSB-së në Kursk, droni u përplas në qendër të qytetit në perëndim të Rusisë

Ukrainasit godasin ndërtesën e FSB-së në Kursk, droni u përplas në qendër të qytetit në perëndim të Rusisë

Evropa
Kalo në kategori