LAJMI I FUNDIT:

Tre kryediplomatët shqiptarë me urim të përbashkët për 28 Nëntorin

Tre kryediplomatët shqiptarë me urim të përbashkët për 28 Nëntorin

Mëngjesin e sotëm ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Meliza Haradinaj-Stublla zhvilloi një takim tripalësh me homologun e Shqipërisë, Gent Cakaj dhe homologun shqiptar nga Maqedonia e Veriut Bujar Osmani.

Reklama

“Në ditën e shënuar të festës kombëtare të shqiptarëve dhe 108-vjetorit të Pavarësisë së Shqipërisë, ky takim virtual është simbol i forcimit të rolit të vendeve dhe popullit tonë në rajon. U diskutua për thellim të marrëdhënieve dhe projekteve të përbashkëta midis të tre shteteve, si pararojë e vërtetë e integrimit rajonal dhe fqinjësisë së mirë”, ka thënë ministrja e jashtme e Kosovës, Meliza Haradinaj – Stublla.

Të tre kryediplomatët u dakordësuan për të vazhduar iniciativën trepalëshe me takimin së shpejti në Prishtinë, për të lartësuar interesat e përbashkëta të shteteve e popujve tanë dhe rikonfirmuar vlerat e përkatësinë tonë Euro-Atlantike, thuhet në njoftimin e MPJ. /Telegrafi/

Në trend Lajme

Më shumë
Lista Serbe i ka dy kushte për pjesëmarrje në zgjedhjet e ardhshme eventuale

Lista Serbe i ka dy kushte për pjesëmarrje në zgjedhjet e ardhshme eventuale

Lajme
Vrau bashkëshorten me sëpatë, dënohet me 25 vjet burgim prishtinasi

Vrau bashkëshorten me sëpatë, dënohet me 25 vjet burgim prishtinasi

Lajme
Vrasja e rëndë e mësimdhënëses në Prishtinë, deklarata e Policisë dhe Prokurorisë – gjithçka që dihet deri tani

Vrasja e rëndë e mësimdhënëses në Prishtinë, deklarata e Policisë dhe Prokurorisë – gjithçka që dihet deri tani

Besnike Salihu
Një burrë sulmon seksualisht një burrë tjetër në Llapnasellë

Një burrë sulmon seksualisht një burrë tjetër në Llapnasellë

Kronika e Zezë
Kurti përmend sërish shkëmbimin territorial: Ishte për ndarjen e Kosovës, i joshte edhe disa shqiptarë

Kurti përmend sërish shkëmbimin territorial: Ishte për ndarjen e Kosovës, i joshte edhe disa shqiptarë

Lajme
Voziti 156 km/h – shoferi dënohet me 300 euro dhe i merret patentë shoferi për tre muaj

Voziti 156 km/h – shoferi dënohet me 300 euro dhe i merret patentë shoferi për tre muaj

Kronika e Zezë
Kalo në kategori