LAJMI I FUNDIT:

Thirrja përfundimtare për bursa për studentë nga Kosova nga CITY College, Kampusi i Evropës i Universitetit të York-ut – Tani ofrohen bursa shtesë!

Thirrja përfundimtare për bursa për studentë nga Kosova nga CITY College, Kampusi i Evropës i Universitetit të York-ut – Tani ofrohen bursa shtesë!

CITY College, University of York Europe Campus ofron bursa shtesë shtese e shkollimit (50%) për studentët nga Kosova për studime BachelorsMasters, dhe Executive MBA  për vitin akademik 2024-25 (data e fillimit të programeve: tetor 2024) deri në përfundim të programit specifik akademik. Kandidatët pritet të plotësojnë kërkesat e pranimit dhe aplikimit të përcaktuara nga CITY College, Kampusi i Universitetit të York-ut në Evropë.

Duke ofruar këto bursa, CITY College u jep kandidatëve universitarë mundësinë për të kërkuar dhe marrë bursa për një diplomë Bachelor, Master ose MBA nga një universitet i klasit botëror gjatë studimeve në CITY College në Selanik, Greqi.

Sipas kësaj nisme, CITY College synon të mbështesë shkollimin e studentëve të jashtëzakonshëm që dëshirojnë të studiojnë në kampusin e CITY College Europe në Selanik, Greqi dhe të ndjekin një diplomë të njohur globalisht nga një prej universiteteve më të mira në botë, Universiteti i York-ut, MB (147 në botë – Times Higher Education –THE 2024). 

OFFICIAL SCHOLARSHIPS ANNOUNCEMENT (PDF)

Informacion i rëndësishëm:

Afati i Aplikimit për Bursat: E Mërkurë, 26 Qershor 2024

Aplikimet duhet të dorëzohen personalisht:

E mërkurë, 26 qershor 2024 | 16.00 – 18.00 | Hotel Sirius, Prishtinë

Aplikimet duhet të dorëzohen personalisht te përfaqësuesit e CITY College, Kampusi i Universitetit të York-ut në Evropë.

Kontaktoni:

Kandidatët e interesuar të cilët dëshirojnë të marrin më shumë informacion rreth bursave mund të dërgojnë një email në: kosovo@york.citycollege.eu 

york.citycollege.eu

Në trend Ekonomi

Më shumë
Pushime në plazhin më të bukur në Shëngjin - Rana e Hedhun, ekskluzivitet nga Kompania Shpejtimi

Pushime në plazhin më të bukur në Shëngjin - Rana e Hedhun, ekskluzivitet nga Kompania Shpejtimi

Kompania Turistike Shpejtimi
Dukagjini Resort – Ky është projekti përrallor 80 milionësh që do ta transformojë këtë pjesë të Shëngjinit

Dukagjini Resort – Ky është projekti përrallor 80 milionësh që do ta transformojë këtë pjesë të Shëngjinit

Ekonomi
Njoftim për shqiptarët e Gjermanisë dhe Zvicrës të cilët duan të udhëtojnë drejt Kosovës

Njoftim për shqiptarët e Gjermanisë dhe Zvicrës të cilët duan të udhëtojnë drejt Kosovës

AlbaSky
Creative Hub prezenton metodën 4 orë punë të premteve

Creative Hub prezenton metodën 4 orë punë të premteve

Creative Hub Kosovo
Një platformë për të gjithë - Telegrafi Jobs

Një platformë për të gjithë - Telegrafi Jobs

Telegrafi Jobs
Nga 24 qershori shtohen linjat e fluturimeve Kosovë-Zvicër dhe anasjelltas, pritet ulje e çmimeve

Nga 24 qershori shtohen linjat e fluturimeve Kosovë-Zvicër dhe anasjelltas, pritet ulje e çmimeve

Ekonomi
Kalo në kategori