LAJMI I FUNDIT:

Tetovarët protestuan kundër deponisë së egër (Video)

Tetovarët protestuan kundër deponisë së egër (Video)

Banorët e lagjes Dardania, kanë protestuar sot për të satën herë, kundër deponisë së egër në hyrje të qytetit. Ata shprehen se me rritjen e temperaturave ritet edhe rreziku i përhapjes së ndonjë epidemie. Ndërkohë që era e keqe që kundërmon prish rahatinë e banorëve të kësaj lagjeje.

Reklama

“Ne jemi mjaft të revoltuar se ky problem bëri shumë kohë, edhe atë jo vetëm për lagjen por për gjithë qytetin. Insektet shpezët i bartin në gjithë qytetin, jo vetëm në lagjen tonë. Para një viti patëm një premtim prej kryetares se problemi do zgjidhet deri në fund të mandatit, i njëjti i skadoi dhe ky problem jo që nuk është zgjidh por është rritur”.

“Epidemia nga insektet dhe nga mbeturinat për çdo ditë mund të futet edhe nëpër shtëpitë tona por edhe në mullirin e bukës Zhito Pollog nga i cili merr ushqim 70 për qind e qytetit”.

Protestat do të vazhdojnë edhe ditëve në vijim, ndërkohë që nuk përjashtohet radikalizmi i tyre, shprehet drejtuesi i Eco Guerillës, Arianit Xhaferi.

Nga Komuna e Tetovës dhe Ndërmarrja Publike Komunale, disa herë kanë premtuar se problemi i deponisë do të zgjidhet shumë shpejtë, por deri në këto momente zgjidhja e problemit është larg realizimit dhe vazhdon të mbetet vetëm premtim.

Në trend Lajme

Më shumë
SHBA i kërkon Serbisë të tërheqë trupat ushtarake nga kufiri me Kosovën

SHBA i kërkon Serbisë të tërheqë trupat ushtarake nga kufiri me Kosovën

Lajme
Gjermania mendon se KFOR-i nuk duhet të marrë kontrollin në veri

Gjermania mendon se KFOR-i nuk duhet të marrë kontrollin në veri

Lajme
Pamje nga vila e Milan Radoiçiqit në veri, Sveçla: Po dëshmohet se nuk bëhet fjalë për asnjë 'luftëtar lirie' por për një Pablo Escobar të rajonit

Pamje nga vila e Milan Radoiçiqit në veri, Sveçla: Po dëshmohet se nuk bëhet fjalë për asnjë 'luftëtar lirie' por për një Pablo Escobar të rajonit

Lajme
SHBA i kërkoi Serbisë tërheqjen e trupave nga kufiri me Kosovën, Osmani: Të përkushtuar për të punuar ngushtë me SHBA-në dhe NATO-n

SHBA i kërkoi Serbisë tërheqjen e trupave nga kufiri me Kosovën, Osmani: Të përkushtuar për të punuar ngushtë me SHBA-në dhe NATO-n

Lajme
Sulmi i terroristëve serbë në veri, Blinken paralajmëroi masa ndaj Serbisë

Sulmi i terroristëve serbë në veri, Blinken paralajmëroi masa ndaj Serbisë

Lajme
Britania dërgon trupa shtesë në Kosovë - njofton ministria britanike e Mbrojtjes

Britania dërgon trupa shtesë në Kosovë - njofton ministria britanike e Mbrojtjes

Siguri
Kalo në kategori