LAJMI I FUNDIT:

Tentoi të “shitet” si i fortë, Kadyrov pretendonte se ngrinte pesha të mëdha – u turpërua kur u mësua se për sa kilogramë bëhej fjalë

Tentoi të “shitet” si i fortë, Kadyrov pretendonte se ngrinte pesha të mëdha – u turpërua kur u mësua se për sa kilogramë bëhej fjalë

Në rrjetet sociale është shfaqur videoja e liderit çeçen Ramzan Kadyrov, i cili demonstron ‘fuqinë e tij’ në një park publik.

Reklama

Ai shtrihet në ulëse dhe ngrit pesha derisa e filmojnë vazhdimisht merr frymë thellë, duke tentuar të shtiret kinse është peshë e madhe dhe i duhet të derdhë djersë për t’i ngritur, transmeton Telegrafi.

Videoja është bërë virale, pasi është zbuluar se për çfarë peshe bëhet fjalë që ai e ngrit. Kadyrov deshi të impresionoj opinionin duke i treguar se po ngrit pesha shumë të rënda, por që në fakt nuk ishin edhe aq rënda siç dukeshin në shikim të parë.

Me dronë ukrainasit neutralizojnë dhjetëra ushtarë rusë, ua hedhin në erë edhe tanket – publikohen pamjet e aksionit
Lexo po ashtu Me dronë ukrainasit neutralizojnë dhjetëra ushtarë rusë, ua hedhin në erë edhe tanket – publikohen pamjet e aksionit

Në video shihet se çdo peshë kishte pesë kilogramë, pra në total ishin 80 kilogramë. E këtu filloi tallja në llogari të tij.

“Qfarë Rambo apo jo”, ishte një prej komenteve të shumta.

“Në qdo anë ka nga shtatë pesha prej pesë kilogramëve, që do të thotë se ka ngritur në total 70 kilogramë plus shufra afro 10 kilogramë. Pra 80 kilogramë, që nuk janë asgjë për një burrë si ai që pretendon se është i fortë”, thuhej në një koment tjetër. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
Ishin strehuar në istikame duke menduar se nuk do t’i shohin, momenti kur droni kamikaz ukrainas godet ushtarët rusë

Ishin strehuar në istikame duke menduar se nuk do t’i shohin, momenti kur droni kamikaz ukrainas godet ushtarët rusë

Evropa
Inteligjenca britanike: Rusët u mundën në Bakhmut, janë të zhgënjyer - flasin për humbje të mëdha

Inteligjenca britanike: Rusët u mundën në Bakhmut, janë të zhgënjyer - flasin për humbje të mëdha

Evropa
Kthimi i tij në punë do të kushtonte mbi 500 milionë dollarë – ja çfarë ka mbetur nga aeroplani më i madh në botë, i shkatërruar në Ukrainë

Kthimi i tij në punë do të kushtonte mbi 500 milionë dollarë – ja çfarë ka mbetur nga aeroplani më i madh në botë, i shkatërruar në Ukrainë

Botë
Pjesëtarët e grupit mercenar rus Wagner janë rikthyer në shtëpi nga fushëbeteja për të vrarë sërish

Pjesëtarët e grupit mercenar rus Wagner janë rikthyer në shtëpi nga fushëbeteja për të vrarë sërish

Evropa
Nga stuhia e fortë nuk arritën të zbresin në Beograd, piloti urdhërohet të niset për në Prishtinë – pasagjerët serbë nuk e lejuan

Nga stuhia e fortë nuk arritën të zbresin në Beograd, piloti urdhërohet të niset për në Prishtinë – pasagjerët serbë nuk e lejuan

Serbia
Ukrainasit godasin ndërtesën e FSB-së në Kursk, droni u përplas në qendër të qytetit në perëndim të Rusisë

Ukrainasit godasin ndërtesën e FSB-së në Kursk, droni u përplas në qendër të qytetit në perëndim të Rusisë

Evropa
Kalo në kategori