Moti mbi vendin tonë, edhe sot do të vazhdojë të jetë me temperatura verore.

Sot do të kemi mot kryesisht me diell dhe shumë ngrohtë. Temperaturat do të luhaten nga 12 gradë deri në 26 gradë celsius.

Nga dita e enjte pritet rënie e temperaturave ku do të ketë edhe reshje shiu, ndërkaq nga e premtja me kalimin e frontit të ftohtë, do të shtrihen masa të ftohta ajrore nga veriu i kontinentit që do të zbresin ndjeshëm temperaturat në të dy vlerat ekstreme. /Telegrafi/