LAJMI I FUNDIT:

Tribunali i Hagës

52 Artikuj

Kriminelët serbë të luftës Simatoviq dhe Stanishiq dënohen me nga 15 vjet burgim

Kriminelët serbë të luftës Simatoviq dhe Stanishiq dënohen me nga 15 vjet burgim

Serbia
Limaj rikujton gjykimin ndaj tij në Hagë: Në lëndën time kishte qindra dokumente nga Serbia

Limaj rikujton gjykimin ndaj tij në Hagë: Në lëndën time kishte qindra dokumente nga Serbia

Drejtësi
Nëse Putinin duam ta gjykojmë, Nurembergu ka çfarë të na mësojë

Nëse Putinin duam ta gjykojmë, Nurembergu ka çfarë të na mësojë

Opinione
VITI 2012: 100-vjetori i pavarësisë së Shqipërisë dhe protestat për reciprocitet me Serbinë

VITI 2012: 100-vjetori i pavarësisë së Shqipërisë dhe protestat për reciprocitet me Serbinë

Agron Shala
Viti 2002: Euro, zgjerimi i NATO-s dhe i BE-së

Viti 2002: Euro, zgjerimi i NATO-s dhe i BE-së

Histori
“Ai është një kriminel lufte”: Del Ponte bëri thirrje për arrestimin e Putinit

“Ai është një kriminel lufte”: Del Ponte bëri thirrje për arrestimin e Putinit

Evropa
Gjykata Ndërkombëtare Penale pranon dëshmitë e 38 shteteve rreth mizorive ruse në Ukrainë

Gjykata Ndërkombëtare Penale pranon dëshmitë e 38 shteteve rreth mizorive ruse në Ukrainë

Evropa
Viti 2001: Lufta afër e larg

Viti 2001: Lufta afër e larg

Agron Shala
Haga sërish kërkon arrestimin e dy kriminelëve serbë, Serbia nuk po bashkëpunon me Tribunalin

Haga sërish kërkon arrestimin e dy kriminelëve serbë, Serbia nuk po bashkëpunon me Tribunalin

Serbia
Tribunali i Hagës nis hetimet për krime lufte në Palestinë

Tribunali i Hagës nis hetimet për krime lufte në Palestinë

Evropa
I dyshuari për krime lufte ndaj shqiptarëve, asamblist në Prishtinë

I dyshuari për krime lufte ndaj shqiptarëve, asamblist në Prishtinë

Kosovë
Në 15 vjetorin e shpalljes i pafajshëm nga Tribunali i Hagës, Limaj flet për takimet në burg me Millosheviqin, Sheshelin dhe Stanishiqin

Në 15 vjetorin e shpalljes i pafajshëm nga Tribunali i Hagës, Limaj flet për takimet në burg me Millosheviqin, Sheshelin dhe Stanishiqin

Kosovë
Limaj tregon se si refuzoi t’ia zgjasë dorën Millosheviqit në një ashensor në Hagë

Limaj tregon se si refuzoi t’ia zgjasë dorën Millosheviqit në një ashensor në Hagë

Kosovë
Mediat bien pre e lajmit të rrejshëm për vdekjen e Ratko Mlladiqit

Mediat bien pre e lajmit të rrejshëm për vdekjen e Ratko Mlladiqit

Ballkan
Shqiptarët nëpër dekada: Çfarë kaluan ata në vitet 1919, 1929, 1939… 2019!

Shqiptarët nëpër dekada: Çfarë kaluan ata në vitet 1919, 1929, 1939… 2019!

Agron Shala
Viti 1999: Kthesa e madhe

Viti 1999: Kthesa e madhe

Agron Shala
Kabashi: Haradinaj do të dënohej në Hagë, e shpëtova unë

Kabashi: Haradinaj do të dënohej në Hagë, e shpëtova unë

Kosovë
Tribunali po heton një telefonatë të Karaxhiqit në Mal të Zi

Tribunali po heton një telefonatë të Karaxhiqit në Mal të Zi

Ballkan
Meta për dënimin e Karaxhiqit: Drejtësi e vonuar

Meta për dënimin e Karaxhiqit: Drejtësi e vonuar

Shqipëri
Ndërron jetë ish ministri i jashtëm gjerman Klaus Kinkel, njeriu që propozoi themelimin e Tribunalit të Hagës

Ndërron jetë ish ministri i jashtëm gjerman Klaus Kinkel, njeriu që propozoi themelimin e Tribunalit të Hagës

Nga Bota
Avokati Koci: Dick Marty po vajton dështimet e tij për “Shtëpinë e verdhë”

Avokati Koci: Dick Marty po vajton dështimet e tij për “Shtëpinë e verdhë”

Kosovë
Dëshmi: Çfarë kishte thënë Rexhep Selimi para hetuesve të Tribunalit të Hagës (Audio intervista)

Dëshmi: Çfarë kishte thënë Rexhep Selimi para hetuesve të Tribunalit të Hagës (Audio intervista)

Kosovë
Shqiptarët nëpër dekada: Çfarë kaluan ata në vitet 1918, 1928, 1938… 2018! (Foto)

Shqiptarët nëpër dekada: Çfarë kaluan ata në vitet 1918, 1928, 1938… 2018! (Foto)

Agron Shala
Viti 2008: Realizimi i ëndrrës për shtet dhe pushteti që rrënon ëndrrat për jetë

Viti 2008: Realizimi i ëndrrës për shtet dhe pushteti që rrënon ëndrrat për jetë

Agron Shala