LAJMI I FUNDIT:

Serbët e veriut

12 Artikuj

Edhe dy ushtarëve hungarezë të KFOR-it që ishin sulmuar nga serbët në Zveçan, i amputohen këmbët

Edhe dy ushtarëve hungarezë të KFOR-it që ishin sulmuar nga serbët në Zveçan, i amputohen këmbët

Kosovë
Serbët në veri mohojnë kryetarët, por s’refuzojnë shërbimet komunale

Serbët në veri mohojnë kryetarët, por s’refuzojnë shërbimet komunale

Kosovë
Serbët në veri vazhdojnë të mos paguajnë asnjë cent për rrymë

Serbët në veri vazhdojnë të mos paguajnë asnjë cent për rrymë

Energjetika
Policia jep detaje për sulmin ndaj një ekipi me gazetarë në Zubin Potok

Policia jep detaje për sulmin ndaj një ekipi me gazetarë në Zubin Potok

Kosovë
​KFOR: Jemi të përgatitur të ndërhyjmë nëse rrezikohet stabilitet në veri të Kosovës

​KFOR: Jemi të përgatitur të ndërhyjmë nëse rrezikohet stabilitet në veri të Kosovës

Kosovë
Bahtiri: Bandat serbe në veri rrahën një familje kosovare që ishte nisur për Zvicër, ia morën edhe veturën

Bahtiri: Bandat serbe në veri rrahën një familje kosovare që ishte nisur për Zvicër, ia morën edhe veturën

Kosovë
Situata në veri, Kurti: Vuçiq dhe Petkoviq janë përgjegjësit kryesorë për trazirat

Situata në veri, Kurti: Vuçiq dhe Petkoviq janë përgjegjësit kryesorë për trazirat

Kosovë
Policia e Kosovës: Ka pasur gjuajtje me armë, por nuk ka persona të plagosur

Policia e Kosovës: Ka pasur gjuajtje me armë, por nuk ka persona të plagosur

Kosovë
Policia jep detaje rreth aksionit në veri të Mitrovicës

Policia jep detaje rreth aksionit në veri të Mitrovicës

Kosovë
NATO: Aksioni në veri, veprim për vendosjen e ligjit

NATO: Aksioni në veri, veprim për vendosjen e ligjit

Kosovë
Serbët në veri të Mitrovicës nuk e respektojnë vendimin e Qeverisë – bëjnë pazare në një treg ku shiten edhe shpezët

Serbët në veri të Mitrovicës nuk e respektojnë vendimin e Qeverisë – bëjnë pazare në një treg ku shiten edhe shpezët

Kosovë
Kush po e paguan rrymën e shpenzuar nga serbët në veri?

Kush po e paguan rrymën e shpenzuar nga serbët në veri?

Kosovë