LAJMI I FUNDIT:

Reforma në Drejtësi

111 Artikuj

Ylli Hoxha kërkon dorëheqjen e ministres Haxhiu

Ylli Hoxha kërkon dorëheqjen e ministres Haxhiu

Drejtësi
Reforma në drejtësi, pas dy vite punë, procesi kthehet në pikën zero

Reforma në drejtësi, pas dy vite punë, procesi kthehet në pikën zero

Drejtësi
Haxhiu për ligjin për Këshillin Prokurorial: Kushtetuesja e goditi reformën në drejtësi

Haxhiu për ligjin për Këshillin Prokurorial: Kushtetuesja e goditi reformën në drejtësi

Drejtësi
Reforma në drejtësi, Rama: Koha e të paprekshmëve ka mbaruar

Reforma në drejtësi, Rama: Koha e të paprekshmëve ka mbaruar

Shqipëri
Fatmira Hajdari përfundimisht jashtë sistemit të drejtësisë

Fatmira Hajdari përfundimisht jashtë sistemit të drejtësisë

Shqipëri
Zbardhet takimi i ambasadores amerikane me gjyqtarët të Gjykatës së Posaçme në Shqipëri

Zbardhet takimi i ambasadores amerikane me gjyqtarët të Gjykatës së Posaçme në Shqipëri

Shqipëri
Ambasadorja amerikane e ashpër me kundërshtarët e reformës në drejtësi: “Keni mbushur xhepat tuaj dhe të fëmijëve. Mjaft më!”

Ambasadorja amerikane e ashpër me kundërshtarët e reformës në drejtësi: “Keni mbushur xhepat tuaj dhe të fëmijëve. Mjaft më!”

Shqipëri
Ambasadorja amerikane në Tiranë: Ka përpjekje për të joshur apo frikësuar gjyqtarët dhe prokurorët

Ambasadorja amerikane në Tiranë: Ka përpjekje për të joshur apo frikësuar gjyqtarët dhe prokurorët

Shqipëri
Reforma në sistemin gjyqësor, Kurti paralajmëron fillimin e Vettingut dhe konfiskimin e pasurisë së pajustifikueshme

Reforma në sistemin gjyqësor, Kurti paralajmëron fillimin e Vettingut dhe konfiskimin e pasurisë së pajustifikueshme

Drejtësi
Bie besimi i shqiptarëve mbi reformën në drejtësi

Bie besimi i shqiptarëve mbi reformën në drejtësi

Shqipëri
Gjykata e Lartë në Shqipëri drejt kompletimit, Meta emëron dy gjyqtarë të rinj

Gjykata e Lartë në Shqipëri drejt kompletimit, Meta emëron dy gjyqtarë të rinj

Shqipëri
Shkarkohet gjyqtarja e Elbasanit, e famshme për videot në TikTok

Shkarkohet gjyqtarja e Elbasanit, e famshme për videot në TikTok

Shqipëri
Rama kërkon hetimin e 21 janarit dhe tragjedisë së Gërdecit: Vonesat e SPAK janë të pajustifikuara

Rama kërkon hetimin e 21 janarit dhe tragjedisë së Gërdecit: Vonesat e SPAK janë të pajustifikuara

Shqipëri
Kërkohet gjykim për ish-kryetarit të Gjykatës Kushtetuese të Shqipërisë për deklarim të rremë dhe fshehje të pasurisë

Kërkohet gjykim për ish-kryetarit të Gjykatës Kushtetuese të Shqipërisë për deklarim të rremë dhe fshehje të pasurisë

Shqipëri
SPAK kërkon 3 vjet e 6 muaj burg për ish-prokurorin e Sarandës

SPAK kërkon 3 vjet e 6 muaj burg për ish-prokurorin e Sarandës

Shqipëri
Varhelyi e nis vizitën në Shqipëri me institucionet e vettingut: Integriteti i gjyqtarëve dhe prokurorëve, çelësi për të ardhmen në BE

Varhelyi e nis vizitën në Shqipëri me institucionet e vettingut: Integriteti i gjyqtarëve dhe prokurorëve, çelësi për të ardhmen në BE

Shqipëri
Shkarkohet kryeprokurorja e Tiranës, Imeraj: Reforma në drejtësi shëmbëlltyrë e komunizmit

Shkarkohet kryeprokurorja e Tiranës, Imeraj: Reforma në drejtësi shëmbëlltyrë e komunizmit

Shqipëri
Reagon Haxhiu: Përpjekjet e opozitës për t’i njollosur dy iniciativat e rëndësishme janë të dështuara

Reagon Haxhiu: Përpjekjet e opozitës për t’i njollosur dy iniciativat e rëndësishme janë të dështuara

Drejtësi
Raporti i DASH, reagon ambasada amerikane në Tiranë: Mbështesim me forcë reformën në drejtësi

Raporti i DASH, reagon ambasada amerikane në Tiranë: Mbështesim me forcë reformën në drejtësi

Shqipëri
Ambasadorja amerikane në Shqipëri takon kreun e SPAK: SHBA mbështet fuqimisht reformën në drejtësi

Ambasadorja amerikane në Shqipëri takon kreun e SPAK: SHBA mbështet fuqimisht reformën në drejtësi

Shqipëri
Vettingu në drejtësi, Haxhiu: Dy herë kam takuar opozitën për t’i bindur se nuk bëjmë hakmarrje

Vettingu në drejtësi, Haxhiu: Dy herë kam takuar opozitën për t’i bindur se nuk bëjmë hakmarrje

Kosovë
Meta dekreton anëtaren e re të Gjykatës së Lartë të Shqipërisë, SHBA dhe BE përshëndesin vendimin

Meta dekreton anëtaren e re të Gjykatës së Lartë të Shqipërisë, SHBA dhe BE përshëndesin vendimin

Shqipëri
Ambasadori i BE-së në Shqipëri: Arrestimet dhe dënimet e niveleve të larta duhet të vazhdojnë

Ambasadori i BE-së në Shqipëri: Arrestimet dhe dënimet e niveleve të larta duhet të vazhdojnë

Shqipëri
Hetimi për impiantet e plehrave, Rama: Përfshirësit duhet të marrin ndëshkimin e merituar

Hetimi për impiantet e plehrave, Rama: Përfshirësit duhet të marrin ndëshkimin e merituar

Shqipëri