LAJMI I FUNDIT:

Panelet solare

19 Artikuj

Energjia diellore: Evropa synon të dalë nga hija e Kinës

Energjia diellore: Evropa synon të dalë nga hija e Kinës

Opinione
Terminali i ri i aeroportit të Nju Jorkut do të përbëhet nga 13 mijë panele solare

Terminali i ri i aeroportit të Nju Jorkut do të përbëhet nga 13 mijë panele solare

Lajme Teknologji
Franca do të kërkojë që të gjitha parkingjet e mëdha të mbulohen me panele diellore

Franca do të kërkojë që të gjitha parkingjet e mëdha të mbulohen me panele diellore

Auto Lajme
Dritare që prodhojnë energji elektrike? Shkencëtarët zviceranë projektojnë panele diellore transparente me efikasitet edhe më të madh

Dritare që prodhojnë energji elektrike? Shkencëtarët zviceranë projektojnë panele diellore transparente me efikasitet edhe më të madh

Lajme Teknologji
Si mundet një veturë elektrike të ulë faturat tuaja të energjisë?

Si mundet një veturë elektrike të ulë faturat tuaja të energjisë?

EVs
Erërat e forta – Nga kulmi i një objekti bien disa panele solare, lëndohet një person

Erërat e forta – Nga kulmi i një objekti bien disa panele solare, lëndohet një person

Kronika e Zezë
Krijohen panelet solare që funksionojnë edhe natën

Krijohen panelet solare që funksionojnë edhe natën

Shkencë
Panelet solare mbi kanalet e ujit, do të mund të prodhonin 13 GW energji elektrike për Kaliforninë

Panelet solare mbi kanalet e ujit, do të mund të prodhonin 13 GW energji elektrike për Kaliforninë

Shkencë
Jahti i mbuluar me panele solare sjell risi

Jahti i mbuluar me panele solare sjell risi

Auto Lajme
Tajlanda vendos rekord, ndërton “hapësirën me panele solare” më të madhe lundruese në botë

Tajlanda vendos rekord, ndërton “hapësirën me panele solare” më të madhe lundruese në botë

Lajme Teknologji
Shteti i parë amerikan që bëhet me “barriera” solare në autostradë, ato do të furnizojnë me energji 100 shtëpi

Shteti i parë amerikan që bëhet me “barriera” solare në autostradë, ato do të furnizojnë me energji 100 shtëpi

Lajme Teknologji
Panelet e reja solare që përcjellin lëvizjet e diellit dhe akumulojnë më shumë energji

Panelet e reja solare që përcjellin lëvizjet e diellit dhe akumulojnë më shumë energji

Shkencë
“Shtëpia solare në rrota” fillon udhëtimin njëmujor, brenda saj ka shtretër – kuzhinë e tualet

“Shtëpia solare në rrota” fillon udhëtimin njëmujor, brenda saj ka shtretër – kuzhinë e tualet

Auto Lajme
GALERIA Shopping Mall nënshkruan marrëveshje për sistemin solar më të madh në rajon 

GALERIA Shopping Mall nënshkruan marrëveshje për sistemin solar më të madh në rajon 

Galeria Shopping Mall
Gabimet e shpeshta të fermerëve për Energjinë Solare nëpërmjet granteve – Disa këshilla çka duhet te dijnë fermerët që kanë marrë grante për sisteme të energjisë solare?

Gabimet e shpeshta të fermerëve për Energjinë Solare nëpërmjet granteve – Disa këshilla çka duhet te dijnë fermerët që kanë marrë grante për sisteme të energjisë solare?

Bujqësi
Panele diellore për të varfrit, opozita britanike premton të pajisë çdo shtëpi

Panele diellore për të varfrit, opozita britanike premton të pajisë çdo shtëpi

Nga Bota
Panelet solare të qelqta për gjithë kulmin

Panelet solare të qelqta për gjithë kulmin

Këshilla dhe ide
Jaha Solar, ky emër inovacioni në fushën e energjisë

Jaha Solar, ky emër inovacioni në fushën e energjisë

Energjetika
Shtëpia që ka ngazëllyer tërë botën: Mund të paketohet dhe të vendoset atje ku keni dëshirë!

Shtëpia që ka ngazëllyer tërë botën: Mund të paketohet dhe të vendoset atje ku keni dëshirë!

Dizajn dhe Arkitekturë