LAJMI I FUNDIT:

Ministria e Mbrojtjes e Kosovës

189 Artikuj

​Maqedonci në takim me shefen e operacioneve të NATO-s: Vendosja e ushtrisë serbe rreth kufirit me Kosovën përbën kërcënim

​Maqedonci në takim me shefen e operacioneve të NATO-s: Vendosja e ushtrisë serbe rreth kufirit me Kosovën përbën kërcënim

Kosovë
Ministria e Mbrojtjes jep tender në vlerë 1.8 milion euro për furnizim të FSK-së me 17 mijë palë çizme ushtarake

Ministria e Mbrojtjes jep tender në vlerë 1.8 milion euro për furnizim të FSK-së me 17 mijë palë çizme ushtarake

Kosovë
Maqedonci takon ambasadorin Hargreaves, bisedojnë për bashkëpunimin ushtarak

Maqedonci takon ambasadorin Hargreaves, bisedojnë për bashkëpunimin ushtarak

Siguri
Hapja e bazës në Kuçovë, Maqedonci: Është mesazh i NATO-s për Ballkanin Perëndimor

Hapja e bazës në Kuçovë, Maqedonci: Është mesazh i NATO-s për Ballkanin Perëndimor

Kosovë
​Maqedonci: FSK është gati, vendet mosnjohëse janë problem për në NATO

​Maqedonci: FSK është gati, vendet mosnjohëse janë problem për në NATO

Kosovë
Alarmi i Maqedoncit për 48 bazat ushtarake armike në kufi, ekspertët e sigurisë: Serbia me to dëshiron përfitime në dialog

Alarmi i Maqedoncit për 48 bazat ushtarake armike në kufi, ekspertët e sigurisë: Serbia me to dëshiron përfitime në dialog

Siguri
Maqedonci: Dislokimi enorm i brigadave serbe në kufi me Kosovën, rrezik për gjithë Ballkanin

Maqedonci: Dislokimi enorm i brigadave serbe në kufi me Kosovën, rrezik për gjithë Ballkanin

Kosovë
Ministri i Mbrojtjes në Gjermani të hënën viziton Kosovën

Ministri i Mbrojtjes në Gjermani të hënën viziton Kosovën

Kosovë
Kosova pëson rënie në indeksin e fuqisë ushtarake, ministria tregon arsyet

Kosova pëson rënie në indeksin e fuqisë ushtarake, ministria tregon arsyet

Siguri
Rreth 300 pjesëtarë të FSK-së pritet ta padisin Ministrinë e Mbrojtjes, kjo është arsyeja

Rreth 300 pjesëtarë të FSK-së pritet ta padisin Ministrinë e Mbrojtjes, kjo është arsyeja

Siguri
Miratohet vendimi preliminar për shpronësimin e pronave të “Damper-it” në Suharekë, do të kalojë në pronësi të Ministrisë së Mbrojtjes

Miratohet vendimi preliminar për shpronësimin e pronave të “Damper-it” në Suharekë, do të kalojë në pronësi të Ministrisë së Mbrojtjes

Kosovë
Blerja e raketave anti-tank “Javelin” nga SHBA, Mehaj thotë se procesi i investimit ka nisur gjatë kohës sa ai ishte ministër

Blerja e raketave anti-tank “Javelin” nga SHBA, Mehaj thotë se procesi i investimit ka nisur gjatë kohës sa ai ishte ministër

Kosovë
Kërkesa e Kosovës për blerjen e 246 raketave “Javelin” nga SHBA-të, konfirmimi i DASH-it dhe deklaratat – por, si funksionojnë raketat anti-tank?

Kërkesa e Kosovës për blerjen e 246 raketave “Javelin” nga SHBA-të, konfirmimi i DASH-it dhe deklaratat – por, si funksionojnë raketat anti-tank?

Kosovë
​Maqedonci: Vendi në rrezik nga kërcënimet e Serbisë

​Maqedonci: Vendi në rrezik nga kërcënimet e Serbisë

Kosovë
Kompania “problematike” furnizon ushtarët e FSK-së me çizme

Kompania “problematike” furnizon ushtarët e FSK-së me çizme

Ekonomi
Dita e veteranit, Mehaj: Komandanti heroik Adem Jashari, përherë do të mbetet udhëheqësi ynë ushtarak

Dita e veteranit, Mehaj: Komandanti heroik Adem Jashari, përherë do të mbetet udhëheqësi ynë ushtarak

Kosovë
FSK-së iu shtuan edhe 325 ushtarë të rinj, pamje nga ceremonia e betimit

FSK-së iu shtuan edhe 325 ushtarë të rinj, pamje nga ceremonia e betimit

Siguri
Rreth 3 milionë euro për kompaninë private, për transportin e ushtarëve të FSK-së

Rreth 3 milionë euro për kompaninë private, për transportin e ushtarëve të FSK-së

Siguri
Ministri Maqedonci në Amerikë takon ndihmës-sekretarin e Ushtrisë për blerje ushtarake

Ministri Maqedonci në Amerikë takon ndihmës-sekretarin e Ushtrisë për blerje ushtarake

Siguri
Ministri Maqedonci udhëtoi për vizitë zyrtare në ShBA, pritet të takohet me Ndihmës-sekretarin O’Brein

Ministri Maqedonci udhëtoi për vizitë zyrtare në ShBA, pritet të takohet me Ndihmës-sekretarin O’Brein

Kosovë
Maqedonci uron 111 vjetorin e ushtrisë shqiptare: Bashkë jemi më të fuqishëm dhe bëhemi të pathyeshëm

Maqedonci uron 111 vjetorin e ushtrisë shqiptare: Bashkë jemi më të fuqishëm dhe bëhemi të pathyeshëm

Kosovë
Arrestimi i pjesëtarit të FSK-së në rastin e vrasjes së Liridona Ademaj-Murseli, ministri Maqedonci: Të gjithë të përfshirët në rast duhet të marrin dënimin meritor

Arrestimi i pjesëtarit të FSK-së në rastin e vrasjes së Liridona Ademaj-Murseli, ministri Maqedonci: Të gjithë të përfshirët në rast duhet të marrin dënimin meritor

Kosovë
Maqedonci: Ushtria jonë po ngrit kapacitetet në vazhdimësi, synimi ynë është anëtarësimi në NATO

Maqedonci: Ushtria jonë po ngrit kapacitetet në vazhdimësi, synimi ynë është anëtarësimi në NATO

Kosovë
FSK ekspozon armatimin dhe pajisjet ushtarake, qytetarë të shumtë vizitojnë kazermat

FSK ekspozon armatimin dhe pajisjet ushtarake, qytetarë të shumtë vizitojnë kazermat

Kosovë