LAJMI I FUNDIT:

Hazir Borovci

14 Artikuj

Borovci përfundon dëshminë, i thotë gjykatës të mos bien pre e dëshmitarëve të shantazhuar

Borovci përfundon dëshminë, i thotë gjykatës të mos bien pre e dëshmitarëve të shantazhuar

Drejtësi
​Përfundon seanca, Hazir Borovci vazhdon dëshminë nesër

​Përfundon seanca, Hazir Borovci vazhdon dëshminë nesër

Drejtësi
Borovci: Jam i bindur në pafajësinë e Salih Mustafës

Borovci: Jam i bindur në pafajësinë e Salih Mustafës

Drejtësi
​Borovci në Hagë: Në UÇK nuk ka pasur dallime partiake e fetare

​Borovci në Hagë: Në UÇK nuk ka pasur dallime partiake e fetare

Kosovë
Zyrtari i LDK-së Hazir Borovci, udhëton për në Hagë – thotë se do të dëshmojë për të drejtën e të vërtetën e UÇK-së

Zyrtari i LDK-së Hazir Borovci, udhëton për në Hagë – thotë se do të dëshmojë për të drejtën e të vërtetën e UÇK-së

Kosovë
Hazir Borovci rizgjedhet kryetar i Degës së Tretë të LDK-së

Hazir Borovci rizgjedhet kryetar i Degës së Tretë të LDK-së

Lajme
Arban Abrashin e Hazir Borovcin i bën bashkë Imri Ahmeti në Lipjan

Arban Abrashin e Hazir Borovcin i bën bashkë Imri Ahmeti në Lipjan

Politikë
Milazim Krasniqi për incidentet e LDK-së: Zhvillim shumë i keq, i padëshirueshëm dhe shumë i dëmshëm për vetë imazhin e partisë

Milazim Krasniqi për incidentet e LDK-së: Zhvillim shumë i keq, i padëshirueshëm dhe shumë i dëmshëm për vetë imazhin e partisë

Kosovë
Nga shoqëria civile, përplasjet në LDK i shohin si “rezultat i konkurencës” (Video)

Nga shoqëria civile, përplasjet në LDK i shohin si “rezultat i konkurencës” (Video)

Politikë
Pas përplasjeve, kryesia e LDK-së vendos që Borovci e Abrashi të tërhiqen nga gara për kryetar të degës

Pas përplasjeve, kryesia e LDK-së vendos që Borovci e Abrashi të tërhiqen nga gara për kryetar të degës

Kosovë
Përplasje verbale në LDK mes përkrahësve të Arban Abrashit dhe Hazir Borovcit (Video)

Përplasje verbale në LDK mes përkrahësve të Arban Abrashit dhe Hazir Borovcit (Video)

Kosovë
“Biseda me Rugovën”, sipas pensionistëve, klerikëve e gjuhëtarëve (Video)

“Biseda me Rugovën”, sipas pensionistëve, klerikëve e gjuhëtarëve (Video)

Politikë
Borovci: Unë thashë atë çfarë thoshte Rugova

Borovci: Unë thashë atë çfarë thoshte Rugova

Politikë
Zyrtari i LDK-së që “foli” me Rugovën e kishte fjalën për “metaforë”! (Video)

Zyrtari i LDK-së që “foli” me Rugovën e kishte fjalën për “metaforë”! (Video)

Kosovë