LAJMI I FUNDIT:

Dinari serb

164 Artikuj

Hovenier këshillon Kosovën ta çojë draftin për Asociacionin sa më shpejt në Kushtetuese

Hovenier këshillon Kosovën ta çojë draftin për Asociacionin sa më shpejt në Kushtetuese

Kosovë
Hyseni: Rregullorja për dinarin e shton sundimin e ligjit në veri

Hyseni: Rregullorja për dinarin e shton sundimin e ligjit në veri

Kosovë
Sarrazin: Kemi kërkuar sanksionimin e Radojçiqit, s’kemi kuorumin e duhur në Këshillin e BE-së

Sarrazin: Kemi kërkuar sanksionimin e Radojçiqit, s’kemi kuorumin e duhur në Këshillin e BE-së

Kosovë
Vuçiq shpreson në një zgjidhje për dinarin në ditët në vazhdim

Vuçiq shpreson në një zgjidhje për dinarin në ditët në vazhdim

Kosovë
DASH: Bisedimet për rregulloren e BQK-së të vazhdojnë me urgjencë

DASH: Bisedimet për rregulloren e BQK-së të vazhdojnë me urgjencë

Kosovë
Analisti Hoxha: Dinari, kurth i madh për Kosovën

Analisti Hoxha: Dinari, kurth i madh për Kosovën

Kosovë
Analisti serb, Janjiq: Heqja e dinarit në Kosovë vendim i ligjshëm, ishin njoftuar QUINT-i dhe Beogradi

Analisti serb, Janjiq: Heqja e dinarit në Kosovë vendim i ligjshëm, ishin njoftuar QUINT-i dhe Beogradi

Kosovë
Çështja e dinarit, Lajçak: Shumë pyetje mbeten pa përgjigje, nevojiten takime shtesë

Çështja e dinarit, Lajçak: Shumë pyetje mbeten pa përgjigje, nevojiten takime shtesë

Kosovë
BQK pas takimit në Bruksel: Nuk u kontestua rregullorja, ka brenga për ndikimin te komuniteti serb

BQK pas takimit në Bruksel: Nuk u kontestua rregullorja, ka brenga për ndikimin te komuniteti serb

Ekonomi
Përfundon takimi trepalësh në Bruksel për çështjen e dinarit serb

Përfundon takimi trepalësh në Bruksel për çështjen e dinarit serb

Kosovë
Kosova dhe Serbia në Bruksel diskutojnë për dinarin

Kosova dhe Serbia në Bruksel diskutojnë për dinarin

Kosovë
A mund ta zgjidhë Brukseli konfliktin për dinarin serb?

A mund ta zgjidhë Brukseli konfliktin për dinarin serb?

Kosovë
PDK kritika ndaj Kurtit: Rregulloren e BQK-së e bëri temë në dialog

PDK kritika ndaj Kurtit: Rregulloren e BQK-së e bëri temë në dialog

Kosovë
Kurti: Nuk e kam ditur se do të ketë rregullore për dinarin

Kurti: Nuk e kam ditur se do të ketë rregullore për dinarin

Kosovë
Escobar: Jemi të shqetësuar, Qeveria e Kosovës nuk po na trajton si partner

Escobar: Jemi të shqetësuar, Qeveria e Kosovës nuk po na trajton si partner

Kosovë
Baraliu: Çështja e dinarit është interne, nuk duhet të prishë marrëdhëniet me partnerët ndërkombëtarë

Baraliu: Çështja e dinarit është interne, nuk duhet të prishë marrëdhëniet me partnerët ndërkombëtarë

Kosovë
Dinari serb, Llugaliu: Ka pasur tentime që të futet nga Jarinja, por nuk është lejuar

Dinari serb, Llugaliu: Ka pasur tentime që të futet nga Jarinja, por nuk është lejuar

Financa
Osmani: Askush nuk ka kërkuar që mos të zbatohet rregullorja e BQK-së

Osmani: Askush nuk ka kërkuar që mos të zbatohet rregullorja e BQK-së

Kosovë
Dinari përfundon në Kushtetuese, juristët me mendime të ndryshme për gjasat e pezullimit të rregullores së BQK-së

Dinari përfundon në Kushtetuese, juristët me mendime të ndryshme për gjasat e pezullimit të rregullores së BQK-së

Kosovë
Vendimi për dinarin, Osmani dhe Hovenier diskutojnë për propozimet që ofrojnë zgjidhje për planin e tranzicionit

Vendimi për dinarin, Osmani dhe Hovenier diskutojnë për propozimet që ofrojnë zgjidhje për planin e tranzicionit

Kosovë
Stano: Sjellja e Bislimit ndaj zyrtarëve të BE-së, e papranueshme

Stano: Sjellja e Bislimit ndaj zyrtarëve të BE-së, e papranueshme

Kosovë
Bislimi paralajmëron se Qeveria do të dalë me 10 masa për zbatimin e rregullores që e heq dinarin nga përdorimi

Bislimi paralajmëron se Qeveria do të dalë me 10 masa për zbatimin e rregullores që e heq dinarin nga përdorimi

Të Tjera
Opozita vazhdon kritikat ndaj qeverisë për rrezikim të aleancës me ShBA-në

Opozita vazhdon kritikat ndaj qeverisë për rrezikim të aleancës me ShBA-në

Kosovë
Kusari-Lila për dinarin: Është çështje e Kosovës, komunikimi me SHBA-në vazhdon

Kusari-Lila për dinarin: Është çështje e Kosovës, komunikimi me SHBA-në vazhdon

Kosovë