LAJMI I FUNDIT:

Alexander Schallenberg

39 Artikuj

Ministri i jashtëm austriak: Po sigurohem të dëgjoj lëvizje pozitive në dialogun Kosovë-Serbi

Ministri i jashtëm austriak: Po sigurohem të dëgjoj lëvizje pozitive në dialogun Kosovë-Serbi

Kosovë
Osmani-Schallenberg: Mbështetje për funksionalitetin e institucioneve të OSBE-së të cilat ofrojnë paqe dhe siguri

Osmani-Schallenberg: Mbështetje për funksionalitetin e institucioneve të OSBE-së të cilat ofrojnë paqe dhe siguri

Maqedonia e Veriut
Samiti i BE-së dhe çështja e liberalizimit të vizave, protesta e veteranëve dhe takimi me Kurtin, si dhe vizita e ministrit austriak – top lajmet e javës

Samiti i BE-së dhe çështja e liberalizimit të vizave, protesta e veteranëve dhe takimi me Kurtin, si dhe vizita e ministrit austriak – top lajmet e javës

Besnike Salihu
Haxholli: Kosova mund të marrë zotim pozitiv për liberalizimin e vizave më 23 qershor

Haxholli: Kosova mund të marrë zotim pozitiv për liberalizimin e vizave më 23 qershor

Elfije Boletini
A pritet përparim në procesin e liberalizimit të vizave? Vizita në Kosovë e kancelarit gjerman, ministrit të Jashtëm austriak dhe presidentit të KE-së 

A pritet përparim në procesin e liberalizimit të vizave? Vizita në Kosovë e kancelarit gjerman, ministrit të Jashtëm austriak dhe presidentit të KE-së 

Besnike Salihu
Kurti dhe shefi i diplomacisë austriake zotohen për rritje të bashkëpunimit

Kurti dhe shefi i diplomacisë austriake zotohen për rritje të bashkëpunimit

Kosovë
Osmani kërkon nga Schallenberg që Austria të mbështes heqjen e vizave dhe anëtarësimin e Kosovës në KiE

Osmani kërkon nga Schallenberg që Austria të mbështes heqjen e vizave dhe anëtarësimin e Kosovës në KiE

Kosovë
Gërvalla pas takimit me ministrin austriak: Folëm për dialogun dhe përpjekjet e Serbisë që ta bllokojë këtë proces

Gërvalla pas takimit me ministrin austriak: Folëm për dialogun dhe përpjekjet e Serbisë që ta bllokojë këtë proces

Politikë
Ministri i Jashtëm austriak: BE-ja të heq vizat për Kosovën, Moska mund të destabilizoj rajonin

Ministri i Jashtëm austriak: BE-ja të heq vizat për Kosovën, Moska mund të destabilizoj rajonin

Kosovë
Kryediplomati austriak përshëndetje të ngrohtë me presidenten Osmani

Kryediplomati austriak përshëndetje të ngrohtë me presidenten Osmani

Kosovë
Ministri i Jashtëm i Austrisë sot në Kosovë

Ministri i Jashtëm i Austrisë sot në Kosovë

Kosovë
Anëtarësimi në Këshill të Evropës  – këto janë shtetet që kanë shprehur mbështetjen për Kosovën

Anëtarësimi në Këshill të Evropës – këto janë shtetet që kanë shprehur mbështetjen për Kosovën

Besnike Salihu
Austria e mbështet anëtarësimin e Kosovës në Këshillin e Evropës

Austria e mbështet anëtarësimin e Kosovës në Këshillin e Evropës

Kosovë
DW: Ide të zgjerimit të BE-së në situatën e re gjeopolitike

DW: Ide të zgjerimit të BE-së në situatën e re gjeopolitike

Kosovë
Schallenberg: Zgjidhja me Bullgarinë është afër

Schallenberg: Zgjidhja me Bullgarinë është afër

Maqedonia e Veriut
Schallenberg: Nuk duhet të humbasim Ballkanin Perëndimor, Maqedonia të fillojë negociatat në qershor

Schallenberg: Nuk duhet të humbasim Ballkanin Perëndimor, Maqedonia të fillojë negociatat në qershor

Maqedonia e Veriut
Ministri i Jashtëm austriak: Ukrainës nuk do të duhej t’i ofrohej anëtarësimi në Bashkimin Evropian

Ministri i Jashtëm austriak: Ukrainës nuk do të duhej t’i ofrohej anëtarësimi në Bashkimin Evropian

Evropa
Shefi i diplomacisë austriake kërkon liberalizimin e vizave për Kosovën

Shefi i diplomacisë austriake kërkon liberalizimin e vizave për Kosovën

Kosovë
Kurti: Një botë e bashkuar do ta ndalojë Putinin

Kurti: Një botë e bashkuar do ta ndalojë Putinin

Kosovë
Alexander Schallenberg do të jep dorëheqje nga pozita e kancelarit austriak

Alexander Schallenberg do të jep dorëheqje nga pozita e kancelarit austriak

Evropa
Kurti dhe kancelari i Austrisë dakordohen që Samiti Ekonomik vitin e ardhshëm të organizohet në Kosovë

Kurti dhe kancelari i Austrisë dakordohen që Samiti Ekonomik vitin e ardhshëm të organizohet në Kosovë

Ekonomi
Kancelari austriak për masat e reja: Qytetarët nuk kanë vetëm të drejta, por edhe detyrime

Kancelari austriak për masat e reja: Qytetarët nuk kanë vetëm të drejta, por edhe detyrime

Evropa
Kryeministri Kurti dhe kancelari austriak flasin për thellimin e marrëdhënieve Kosovë-Austri

Kryeministri Kurti dhe kancelari austriak flasin për thellimin e marrëdhënieve Kosovë-Austri

Kosovë
Kurti në vizitë dy ditore në Austri, do të takohet me kancelarin Schallenberg

Kurti në vizitë dy ditore në Austri, do të takohet me kancelarin Schallenberg

Kosovë