LAJMI I FUNDIT:

Administrata amerikane

13 Artikuj

Malajzia – fitimtarja e habitshme e luftës së çipave mes ShBA-së dhe Kinës

Malajzia – fitimtarja e habitshme e luftës së çipave mes ShBA-së dhe Kinës

Mercedes Ruehl
A do ta fillojë Koreja e Veriut luftën në këtë vit?

A do ta fillojë Koreja e Veriut luftën në këtë vit?

Julian Ryall
Vazhdojnë pritjet e gjata në vendkalimet kufitare me Serbinë, kjo është gjendja në orët e padites

Vazhdojnë pritjet e gjata në vendkalimet kufitare me Serbinë, kjo është gjendja në orët e padites

Kosovë
Kujtim dhe Miqësi – memoriali “11 Shtatori”, një pjesë autentike metalike e Kullave Binjake dërgohet me ceremoni në Pejë

Kujtim dhe Miqësi – memoriali “11 Shtatori”, një pjesë autentike metalike e Kullave Binjake dërgohet me ceremoni në Pejë

Elfije Boletini
Enio Jaço: SHBA-të mbështesin një proces më të shpejtë për integrimin e Ballkanit, marrëveshja Kosovë-Serbi kyçe për të gjithë rajonin

Enio Jaço: SHBA-të mbështesin një proces më të shpejtë për integrimin e Ballkanit, marrëveshja Kosovë-Serbi kyçe për të gjithë rajonin

Klaudjo Jonuzaj
FP: Trump po nxit kaosin në Kosovë, në kohën më të keqe të mundshme

FP: Trump po nxit kaosin në Kosovë, në kohën më të keqe të mundshme

Kosovë
Engel: Diçka nuk është në rregull me politikën amerikane ndaj Kosovës – kjo duhet të korrigjohet

Engel: Diçka nuk është në rregull me politikën amerikane ndaj Kosovës – kjo duhet të korrigjohet

Kosovë
Qasja e re e Trumpit ndaj Ballkanit – si amerikanët janë duke u “ulur këmbëkryq” në rajon, ku shqiptarët janë faktorë

Qasja e re e Trumpit ndaj Ballkanit – si amerikanët janë duke u “ulur këmbëkryq” në rajon, ku shqiptarët janë faktorë

Kosovë
Eksperti amerikan: Për Trumpin, më e lehtë është që të trajtojë çështjen e Kosovës, sesa Iranin

Eksperti amerikan: Për Trumpin, më e lehtë është që të trajtojë çështjen e Kosovës, sesa Iranin

Kosovë
Carpenter: Kosova nuk do të jetë suksesi i politikës së jashtme të presidentit Trump në vitin 2020

Carpenter: Kosova nuk do të jetë suksesi i politikës së jashtme të presidentit Trump në vitin 2020

Kosovë
Bugajski: Nëse nuk hiqet taksa, mund të dëmtohen raportet me Amerikën

Bugajski: Nëse nuk hiqet taksa, mund të dëmtohen raportet me Amerikën

Kosovë
Çollaku: Letrën nga Amerika duhet ta marrim shumë seriozisht

Çollaku: Letrën nga Amerika duhet ta marrim shumë seriozisht

Kosovë
Hamilton: Perëndimi nuk ka shumë kohë për Ballkanin

Hamilton: Perëndimi nuk ka shumë kohë për Ballkanin

Kosovë