LAJMI I FUNDIT:

Sveçla konfirmon se njëra nga veturat e konfiskuara është e Radoiçiqit

Sveçla konfirmon se njëra nga veturat e konfiskuara është e Radoiçiqit
Reklama

Një veturë luksoze e tipit “Mercedes G-Class” e konfiskuar dhe e ekspozuar sot në kampin e Policisë “Enver Zymeri” dyshohet se është e të kërkuarit nga drejtësia, Milan Radoiçiq.

Brenda kësaj veture janë gjetur disa dokumente për posedim të armëve me emrin e Milan Radoiçiqit.


Kjo veturë dhe 23 të tjera janë lënë mbrëmë në Banjskë nga grupi terrorist pas sulmit të pandërprerë që i bënë Policisë nga orët e hershme të mëngjesit.

Sveçla: Gjashtë terroristë po trajtohen në Novi Pazar, Serbia t'i dorëzojë ata
Lexo po ashtu Sveçla: Gjashtë terroristë po trajtohen në Novi Pazar, Serbia t'i dorëzojë ata

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, ka prezantuar sot listën e lejeve zyrtare të Serbisë që i janë dhënë Radoiçiqit dhe lista me armët që ai posedon.

“Në këto materiale kemi gjetur edhe dokumente të kriminelit Millan Radoiçiq që dëshmojnë lidhjen apo pjesëmarrjen e tij të drejtpërdrejtë në këtë aksion. Ai është nënkryetar i Listës Serbe që është e bashkërenduar me Aleksandar Vuçiqin”- tha ai.

Në trend Lajme

Më shumë
Momenti kur Policia e nxjerr të arrestuarin nga një banesë në Fushë Kosovë

Momenti kur Policia e nxjerr të arrestuarin nga një banesë në Fushë Kosovë

Kronika e Zezë
Plaçkitje dhe vrasje në shifra shqetësuese, ekspertët thonë se po rrezikohet siguria publike

Plaçkitje dhe vrasje në shifra shqetësuese, ekspertët thonë se po rrezikohet siguria publike

Donjeta Zeqiraj
Gruaja që u vra nga grabitësit në Prishtinë ishte shtetase e Suedisë, lajmi bën jehonë edhe në mediat atje

Gruaja që u vra nga grabitësit në Prishtinë ishte shtetase e Suedisë, lajmi bën jehonë edhe në mediat atje

Lajme
Pamje nga aksioni i policisë ku dyshohet se mbeti i vrarë njëri nga grabitësit e argjendarisë në Suharekë

Pamje nga aksioni i policisë ku dyshohet se mbeti i vrarë njëri nga grabitësit e argjendarisë në Suharekë

Lajme
Policia konfirmon vrasjen e njërit prej të dyshuarve për grabitjen në Suharekë - arreston katër të tjerë

Policia konfirmon vrasjen e njërit prej të dyshuarve për grabitjen në Suharekë - arreston katër të tjerë

Lajme
Maqedonia, Serbia, Bosnja, Mali i Zi dhe Shqipëria nënshkruajnë deklaratë për luftë kundër korrupsionit

Maqedonia, Serbia, Bosnja, Mali i Zi dhe Shqipëria nënshkruajnë deklaratë për luftë kundër korrupsionit

Politikë
Kalo në kategori