LAJMI I FUNDIT:

Suma: Rritet fluksi i qytetarëve në pikën kufitare në Han të Elezit

Suma: Rritet fluksi i qytetarëve në pikën kufitare në Han të Elezit

Sot nga orët e hershme të mëngjesit ka filluar qarkullimi i qytetarëve pa teste në Maqedoninë e Veriut dhe anasjelltas.

Reklama

Kryetari i Komunës së Hanit të Elezit, Rufki Suma, ka thënë se gjatë ditës së sotme është vërejtur një fluks i madh i qytetarëve që kanë kaluar nëpër pikën kufitare.

“Sot nga orët e hershme të mëngjesit ka filluar qarkullimi i lirë në të dy anët e kufirit. Sot është vërejtur një fluks i madh nga dy anët e kufirit. Besoj se kanë qenë gjenerata të ndryshme për shkak se dihet që krejt Kosova kemi lidhje të ndryshme farefisnore”,tha Suma, për Klan Kosova.

“Kemi nxënës dhe studentë në të dy anët e kufirit që kanë nevojë t’i vizitojnë familjarët e tyre”.

“Është e vërtete se bizneset përgjatë magjistrales përfitojnë, sepse 90 për-qind e punës së tyre shtohet prej kalimtarëve”, tha ai.

Në trend Lajme

Më shumë
Osmani: Nëse vërtetohet se Serbia është përfshirë në ngjarjet në Kosovë, do ta shqyrtojmë pjesëmarrjen në

Osmani: Nëse vërtetohet se Serbia është përfshirë në ngjarjet në Kosovë, do ta shqyrtojmë pjesëmarrjen në "Ballkanin e Hapur"

Politikë
Banorja serbe e Banjskës: Të dënohen fajtorët, Policia e Kosovës është korrekte me ne

Banorja serbe e Banjskës: Të dënohen fajtorët, Policia e Kosovës është korrekte me ne

Lajme
Elshani: Njërin terroristë në Banjskë e zumë duke fjetur

Elshani: Njërin terroristë në Banjskë e zumë duke fjetur

Siguri
Reagime të ashpra pas deklarimit të Ramës se

Reagime të ashpra pas deklarimit të Ramës se "Veriu i Kosovës me kalimin e viteve është bërë toka e askujt"

Lajme
Çfarë shkruan shtypi gjermanofolës për Milan Radoiçiqin dhe për Vuçiqin

Çfarë shkruan shtypi gjermanofolës për Milan Radoiçiqin dhe për Vuçiqin "pothuajse të nënshtruar" në CNN

Lajme
Ekspertët në BeH demantojnë pretendimet e Prokurorisë serbe: Armët e grupit terrorist të Radoiçiqit nuk ishin nga Tuzla

Ekspertët në BeH demantojnë pretendimet e Prokurorisë serbe: Armët e grupit terrorist të Radoiçiqit nuk ishin nga Tuzla

Lajme
Kalo në kategori