Struga merr fitore të madhe, Besart Ibraimi shënon het-trik

Struga ka shënuar fitore ndaj Hesperange të Luksemburgut me rezultat 3-1 në ndeshjen e rrethit të tretë kualifikues të Ligës së Konferencës.

Strugasit e nisën shumë mirë takim duke shënuar që në minutën e 23-të të takimit.

Një asistim i Marjan Radeskit u kthye në gol nga sulmuesi i njohur Besart Ibraimi që shënoi për 1-0.

Në minutën e 40-të, kampioni i Maqedonisë së Veriut shënoi golin, ku Ibraimi ishte i saktë nga pika e bardhë për 2-0.

Me këtë rezultat u mbyll pjesa e parë, ndërsa e dyta rezervoi edhe dy gola të tjerë.

Mysafirët shënuan me të filluar pjesa e dytë me Dominik Stolz për 2-1, duke e hapur takimin.

Por Struga fitoi sërish penallti në minutën e 77-të, ku nga pika e bardhë ishte i saktë Ibraimi për 3-1.

Një fitore shumë e rëndësishme e Strugës në ndeshjen e parë, duke dhënë shumë shpresë për ndeshjen kthyese që zhvillohet pas një jave.

Në rast kalimi tutje, Struga do të luajë në play-off për një vend në Ligën e Konferencës. /Telegrafi/

Konfirmohen pesë skuadrat me të cilat Anglia mund të përballet në fazën tjetër të Euro 2024

Arsyeja pse Danimarka përfundoi mbi Slloveninë përkundër pikëve dhe golaverazhit të njëjtë

Derisa Serbia viktimizohet në UEFA, huliganët e tyre përleshen masivisht me policinë gjermane

Shpërthejnë polemikat në Euro 2024, ka dyshime për kurdisjen e një ndeshje

Sot luhen katër ndeshjet e fundit të fazës së grupeve në Euro 2024, vëmendja në Grupin E

Arrihet marrëveshja: Chelsea transferon sensacionin e Barcelonës