Data 20 qershori ka sjellë ditën më të gjatë të vitit, fillimin e verës dhe fillimin e sezonit të gaforres.

Ky solstici shënon gjithashtu një kohë reflektimi të thellë, si dhe një ditë për t’u lidhur me të dashurit tuaj dhe për të festuar. Lëreni diellin të shkëlqejë!

Lexoni horoskopin tuaj të solsticit veror:

Dashi

Është koha për të rregulluar jetën tuaj, dash! Vishni pantallona të vërteta në vend të tutave të karantinës dhe pastroni hapësirën tuaj. Pastroni shtëpinë tuaj, hapni dritaret dhe hidhni mbeturinat e sezonit të kaluar.

Demi

Merrni kontrollin e bisedës në grup dhe planifikoni daljen më të mahnitshme me shoqërinë. Me aftësinë tuaj për t’i bërë të gjithë të ndjehen si në shtëpi, jeni personi i duhur për të krijuar festa të vogla.

Binjakët

Ju dëshironi të zgjeroni llogarinë tuaj bankare, kështu që është koha të filloni të punoni shumë. Në fund të fundit, ju duhet të siguroheni që të përjetoni verën e ëndrrave.

Gaforrja

Ju jeni një person inovator, kështu që vendosni aftësitë tuaja për ndryshimin e lojës. Keni pasur kohë të mendoni për atë që dëshironi t’i jepni botës, tani është shansi juaj të shkëlqeni.

Luani

Ju nuk e refuzoni kurrë një mundësi për t’u shfaqur dhe shijuar jetën, kështu që pse do të ishte ndryshim solstici veror për ju?

Virgjëresha

Skuadra juaj është këtu për ju! Lërini ata t’ju ndihmojnë të lundroni qëllimet dhe dëshirat tuaja dhe t’ju japin disa këshilla për marrëdhëniet shumë të nevojshme.

Peshorja

Ju po ndërtoni rrethin tuaj tani, Peshorja. Kjo do të thotë të mbash miqtë që e kanë vërtetuar veten para jush dhe të distancohen emocionalisht nga ata që nuk ju mbështesin.

Akrepi

Ju jeni duke kaluar një transformim gjatë kësaj solstice dhe kjo do të ndryshojë rrjedhën e verës dhe ndoshta edhe jetën tuaj. Filloni projekte të reja (si në pjesën krijuese ashtu edhe në atë profesionale) dhe merrni një hap besimi kur bëhet fjalë për dashurinë. Lërini vetën të argëtoheni!

Shigjetari

Ndryshimi po ndodh, por ju po i rezistoni. Por, nuk mund të mbash gjithçka njësoj nëse dëshiron të rritesh. Ti mund ta besh!

Bricjapi

Ju keni qenë duke u grindur me dëshirën tuaj, kështu që ekuilibroni fuqinë në marrëdhëniet tuaja për të gjetur harmoninë dhe për të shmangur dramën për herë të parë brenda një kohe. Do të lidheni në një nivel më të thellë gjatë këtij sezoni të ri.

Ujori

Sa kohë ka që kur keni folur me shokun/shoqen tuaj? Thirrni ata dhe bëni një bisedë të gjatë për gjithçka që po ndodh në jetën tuaj. Ata duan ta dëgjojnë atë!

Peshqit

Thuaju “po” për të gjitha ftesave për të dalë. Planifikimi i daljeve do t’ju motivojë të dilni nga koka juaj dhe kush mund t’i rezistojë mojitos? /Telegrafi/