LAJMI I FUNDIT:

Sokol Halili i la mesazh familjes së tij para se të vetëvritej, tregoi pse vrau ish-bashkëshorten

Sokol Halili i la mesazh familjes së tij para se të vetëvritej, tregoi pse vrau ish-bashkëshorten

Sokol Halili, i dyshuar për vrasjen e ish-bashkëshortes së tij, Hamide Magashi, ka lënë një mesazh për familjarët e tij, para se të vetëvritej.

Reklama

Televizioni T7 ka publikuar letrën në të cilën Halili ka pranuar se vrasjen e ka kryer me vetëdije dhe ka treguar pse.

Ai ka shkruar se dëshiron të tregojë të vërtetën e raportit të tij me Hamide Magashin, i cili siç ka thënë ai, ka qenë i mirë në fillim të martesës dhe derisa ajo sipas tij, kishe bërë një plan bashkë me motrat e saj.

Gjithmonë sipas letrës që ka shkruar Sokol Halili, Hamide Magashi i ka kërkuar atij që të bënin një marrëveshje, që ajo të shkojë dhe ta rrisë fëmijën e vet te shtëpia e babait të saj në mënyrë që të marrë hise aty.

Siç shkruan në letër, ajo i kishte ofruar 25 mijë euro për këtë gjë. /Telegrafi/

Në trend Lajme

Më shumë
Sulmohet Policia e Kosovës në Zveçan

Sulmohet Policia e Kosovës në Zveçan

Lajme
KFOR-i largon telat gjemborë në Zveçan

KFOR-i largon telat gjemborë në Zveçan

Politikë
Mbyti nënën me plastmas, del foto e të riut nga Përmeti, student ekselent në Amerikë

Mbyti nënën me plastmas, del foto e të riut nga Përmeti, student ekselent në Amerikë

Lajme
Opozita në Prishtinë thërret seancë të jashtëzakonshme, kërkon shkarkimin e aksionarëve në ndërmarrjet publike

Opozita në Prishtinë thërret seancë të jashtëzakonshme, kërkon shkarkimin e aksionarëve në ndërmarrjet publike

Komunat
BE e gatshme të mirëpres Kurtin e Vuçiqin në takim: E rëndësishme në këtë fazë është ulja e tensioneve

BE e gatshme të mirëpres Kurtin e Vuçiqin në takim: E rëndësishme në këtë fazë është ulja e tensioneve

Lajme
Lista Serbe i ka dy kushte për pjesëmarrje në zgjedhjet e ardhshme eventuale

Lista Serbe i ka dy kushte për pjesëmarrje në zgjedhjet e ardhshme eventuale

Lajme
Kalo në kategori