LAJMI I FUNDIT:

Si ndryshon jeta seksuale e një çifti përgjatë lidhjes…

Si ndryshon jeta seksuale e një çifti përgjatë lidhjes…

Gjashtë muajt e parë të lidhjes mund të cilësohen si periudhë ku çifti mësohet me jetën seksuale, tregon studimi i ri, pasi që merr pak kohë për të mësuar se çfarë i pëlqen partnerit të ri.

Gjashtë muajt tjerë të lidhjes janë muajt më kryesorë seksual të lidhjes dhe çiftet në këtë studim kishin raportuar për kënaqësi më të lartë me jetën e tyre seksuale gjatë kësaj kohe, transmeton Telegrafi.


Por, pas një viti, kënaqësia seksuale fillon të zvogëlohet.

Rezultatet e këtij studimi ishin të njëjta si për çiftet e martuara, njashtu edhe për ato të pamartuara. Siç ishte pritur, njerëzit që kishin raportuar për kualitet të lartë të lidhjes, gjithashtu kishin raportuar edhe për nivele të larta të kënaqësisë seksuale.

Hulumtuesit nuk kishin zbuluar ndonjë dallim mes kënaqësisë së meshkujve dhe femrave. Çdo njeri duket se e arrin majën e kënaqësisë afër gjashtë muajve të lidhjes.

Sidoqoftë, është e pamundur të dihet nëse jetët seksuale të çifteve do të përmirësohen prapë pas tri viteve. /Telegrafi/

Në trend Stil

Më shumë
Pse duhet të vendosni folie alumini në dorezat e dyerve sa herë që largoheni nga banesa?

Pse duhet të vendosni folie alumini në dorezat e dyerve sa herë që largoheni nga banesa?

A e dini se...
Si të “fshihni” kovat e mbeturinave në mënyrë që hapësira të duket moderne

Si të “fshihni” kovat e mbeturinave në mënyrë që hapësira të duket moderne

Bëje vet
Këto shenja të horoskopit e kanë fiksim të “fusin hundët” dhe të kontrollojnë telefonin e partnerit

Këto shenja të horoskopit e kanë fiksim të “fusin hundët” dhe të kontrollojnë telefonin e partnerit

Astrologji
Pse duhet të vendosni një filxhan tek dera sa herë që jeni vetëm në banesë? Ja arsyeja

Pse duhet të vendosni një filxhan tek dera sa herë që jeni vetëm në banesë? Ja arsyeja

Stil
Shtatë gjëra që ndoshta nuk i dinit për shenjat e gishtave

Shtatë gjëra që ndoshta nuk i dinit për shenjat e gishtave

Lifestyle
Ata janë më të zgjuarit - gjenitë e vërtetë lindin në këtë shenjë të zodiakut

Ata janë më të zgjuarit - gjenitë e vërtetë lindin në këtë shenjë të zodiakut

Astrologji
Kalo në kategori