Të gjithë kanë shtesat e preferuara të kafesë: qumësht tërshëre, shurup me aromë, sheqer, ëmbëlsues artificialë ose çfarëdo tjetër që e bën kafenë e tyre më të shijshme.

Diçka që shumica e njerëzve ndoshta nuk e provojnë? Salcë pikante. Sado e çuditshme që tingëllon, një kuzhinier betohet se marrja e erëzave pikante mund t’i ngrejë kafetë tona të mëngjesit në lartësi të reja aromatike.

“Nuk do të gënjej. Në fillim kisha shumë frikë të provoja salcën pikante në kafe. Koncepti i kombinimit të dekadencës dhe nxehtësisë në vende ka qenë një trend i qëndrueshëm në industrinë ushqimore, si çokollata e nxehtë meksikane”, tha Morgan Osborne.

Reklama

Osborne testoi disa lloje përpara se të gjente teknikën e përsosur të kafesë pikante. Së pari, ajo rekomandon përdorimin e një kafeje të lehtë ose mesatare të pjekur.

Reklama

Ajo gjithashtu paralajmëron fuqimisht kundër përdorimit të salcave pikante me uthull (si Tabasco), duke shpjeguar, “Kjo është për shkak se uthulla është shumë e mprehtë dhe minon shijet e nxehtësisë që po përpiqeni të sillni në kafenë tuaj”. /Telegrafi/