19:20 Forcat e policisë nuk lejojnë afrimin e protestuesve në Drejtorinë e Policisë së Tiranës. Policia po përdor gaz lotsjellës për të shpërndarë protestuesit.

19:15 Gjatë marshimit bie në sy solidariteti i përdoruesve të automjeteve me protestuesit.

19:10 Protestuesit nisen drejt Drejtorisë së Policisë së Tiranës. Ndryshe nga ditët e mëparshme policia nuk po ndërhyn për t’i penguar, nuk ka as përdorim të gazit lotsjellës apo makinës për hedhje uji.

18:45 Protestuesit kanë nisur marshimin nga sheshin “Skënderbej” drejt Kryeministrisë. Thirrjet e tyre janë kundër qeverisë ndërsa deri tani nuk kanë kryer asnjë akt të dhunshëm.

18:30 – Situata deri tani paraqitet e qetë ndërkohë që vihet re sërish prania e të miturave në protestë.

18:26 – Një tjetër protestues tha se kërkesa për largimin e Drejtorit të Policisë së Shtetit, Ardi Veliu ka ardhur për shkak se policia është përpjekur që të fshehë dhe manipulojë ngjarjen e vrasjes së Klodian Rashës.

18:23 – Një prej pjesëmarrësve të protestës Genc Sejko thotë se policia po përpiqet të mos i lejojë të grumbullohen në qendër të Tiranës. “Ardi Veliu të largohet dhe të nisë një reformë e thellë në Policinë e Shtetit”, deklaroi Sejko.

18:15 – Nis grumbullimi i të rinjve ndërkohë policia përpiqet që t’i largoje nga sheshi “Skënderbej”.

Pritet të vijojë në ditën e saj të 5-të protesta në Tiranë, si reagim ndaj vrasjes së 25-vjeçarit Rasha gjate një ndjekej policore.

Thirrja e bërë në rrjetet sociale për grumbullim në orën 18:00 në sheshin “Skënderbej” dhe në të gjitha sheshet e tjera të Shqipërisë, ka qarkulluar online që  në mëngjes. Ndërkohë, në rrugët kryesore të kryeqytetit janë parë të stacionuara forca të shumta policore.

Për mbarëvajtjen e protestës janë angazhuar mbi 1 mijë efektivë policie përfshirë dhe Forcat e Ndërhyrjes së Shpejtë, por në gatishmëri janë dhe Forcat Speciale.

Gazetari Eni Ferhati që po raporton nga Ministria e Brendshme bën me dije se deri në orën 18:00 vihet re një prani shumë e vogël e protestuesve.