Situatat stresuese, puna e rëndë, mungesa e gjumit, problemet e ndryshme shëndetësore – të gjitha këto ndikojnë që lëkura juaj të duket e lodhshme dhe jo e këndshme.

Edhe shfaqja e akneve është një nga problemet më serioze të lëkurës dhe askush nuk i do ato.

Prandaj, dermatologët kanë përgatitur një maskë e cila ia rikthen lëkurës suaj jetën e shëndetshme, ju bën të ndiheni më mirë rreth pamjes suaj dhe i heq aknet.

MASKA ME LIMON

Përbërësit:

Një e bardhë e vezës

Një lugë gjelle mjaltë

Një lugë gjelle qumësht

Një lugë gjelle lëng limoni

Përgatitja:

Rriheni të bardhën e vezës dhe shtojani përbërësit tjerë, pastaj përzieni mirë.

Pasi të jetë përgatitur maska, aplikojeni në fytyrë dhe lëreni për 15 minuta. Pastrojeni fytyrën me ujë dhe do të shihni se brenda pak ditëve aknet do t’ju hiqen komplet! /Telegrafi/