LAJMI I FUNDIT:

Shkolla “Asdreni” në Pejë, organizoi program të pasur artistik në 15-vjetorin e Pavarësisë së Kosovës

Shkolla “Asdreni” në Pejë, organizoi program të pasur artistik në 15-vjetorin e Pavarësisë së Kosovës

Shkolla Fillore e Mesme e Ulët “Asdreni” në Pejë ka kremtuar 15 vjetorin e Pavarësisë së Kosovës me organizimin e një programi të pasur kulturor, artistik e sportiv.

Reklama

Në programin e pasur të përgatitur nga nxënësit, mësimdhënësit dhe të realizuar nga drejtoria  e shkollës, nxënësit janë prezantuar pika të shumta artistike, këndimi, recitimi, vallëzimi, pikturimi dhe sportive.

Me praninë e tyre, programin festiv të kësaj shkolle e kanë bërë edhe më madhështor, kryetari i Komunës së Pejës, Gazmend Muhaxheri, fituesja e medaljes olimpike xhudistja Majlinda Kelmendi, trajneri i xhudos Driton Kuka, përfaqësuesja e FSK-së dhe mysafirë të shumtë.

Drejtoresha e  shkollës, Agime Lajçi, ka falënderuar mysafirët për pjesëmarrje, kurse prindërit e nxënësve për përkrahjen dhe mundësinë  e realizimit të programit. /Telegrafi/

Në trend Lajme

Më shumë
Serbët bëjnë fushatë kundër ushtarit amerikan që po qëndron në veri, bëjnë thirrje edhe për vrasjen e tij

Serbët bëjnë fushatë kundër ushtarit amerikan që po qëndron në veri, bëjnë thirrje edhe për vrasjen e tij

Lajme
Serbi nga Kosova shkoi në tubimin e partisë së Vuçiqit në Beograd, u lëndua për vdekje afër Nishit – familjarët kërkojnë drejtësi

Serbi nga Kosova shkoi në tubimin e partisë së Vuçiqit në Beograd, u lëndua për vdekje afër Nishit – familjarët kërkojnë drejtësi

Lajme
Me kërkesë të NATO-s, forcat turke dërgojnë

Me kërkesë të NATO-s, forcat turke dërgojnë "njësi rezervë" në Kosovë

Lajme
Ambasadori Nissinen: Finlanda dënon aktet e dhunshme në veri të Kosovës, por çdo veprim i njëanshëm duhet të shmanget

Ambasadori Nissinen: Finlanda dënon aktet e dhunshme në veri të Kosovës, por çdo veprim i njëanshëm duhet të shmanget

Muhamet Hajrullahu
Policia kërkon ndihmë nga qytetarët për arrestimin e një personi, i përfshirë në disa vepra penale

Policia kërkon ndihmë nga qytetarët për arrestimin e një personi, i përfshirë në disa vepra penale

Lajme
Kryetari i Zveçanit dhe ai i Zubin Potokut të gatshëm të punojnë nga objekti i komunës kur situata të stabilizohet

Kryetari i Zveçanit dhe ai i Zubin Potokut të gatshëm të punojnë nga objekti i komunës kur situata të stabilizohet

Elfije Boletini
Kalo në kategori