LAJMI I FUNDIT:

Shitja e MacBook rritet për 94 për qind, krahasuar me vitin e kaluar

Shitja e MacBook rritet për 94 për qind, krahasuar me vitin e kaluar

MacBook-u i ri i Apple me procesorin e saj të mundësuar nga M1 duket se është bërë shumë i popullarizuar dhe tani duket se dërgesat e përgjithshme të MacBook-ut të ri janë rritur ndjeshëm në çerekun e pare të vitit.

Reklama

Raporti i fundit i Ina nga Strategy Analytics thotë se shitja e laptopëve të Apple u rrit 94% krahasuar me tremujorin e mëparshëm në 2020.

Apple me sa duket shiti 2.9 milionë njësi në tremujorin e parë të vitit 2020 dhe kjo më pas u rrit në 5.7 milion në të njëjtin tremujor në 2021.


Në trend Teknologji

Më shumë
Drejtori ekzekutiv i OpenAI bën thirrje për bashkëpunim global për të rregulluar inteligjencën artificiale

Drejtori ekzekutiv i OpenAI bën thirrje për bashkëpunim global për të rregulluar inteligjencën artificiale

Teknologji
Kompanitë gjermane do të përfitojnë 4 miliardë euro nga fondet e BE-së

Kompanitë gjermane do të përfitojnë 4 miliardë euro nga fondet e BE-së

Teknologji
Galaxy Z Fold 5 dhe Z Flip5 në Amerikën e Veriut mund të dal në treg në muajin gusht

Galaxy Z Fold 5 dhe Z Flip5 në Amerikën e Veriut mund të dal në treg në muajin gusht

Teknologji
Redaktimi i tweet-eve është i mundur një orë pas publikimit, por vetëm në një rast

Redaktimi i tweet-eve është i mundur një orë pas publikimit, por vetëm në një rast

Teknologji
Apple: iPhone do të paralajmërojë përdoruesit për fotografi eksplicite

Apple: iPhone do të paralajmërojë përdoruesit për fotografi eksplicite

Teknologji
Meta pati një fitim prej 5.7 miliardë dollarësh në tremujorin e parë, duke tejkaluar kështu pritshmëritë e kompanisë

Meta pati një fitim prej 5.7 miliardë dollarësh në tremujorin e parë, duke tejkaluar kështu pritshmëritë e kompanisë

Teknologji
Kalo në kategori