LAJMI I FUNDIT:

Shikoni si duket kur vetura me gaz shpërthen në rrugë

Shikoni si duket kur vetura me gaz shpërthen në rrugë

Është një mrekulli e vërtetë që askush nuk u lëndua rëndë në aksident.

Pamjet tregojnë një veturë në një qytet kinez.


Trafiku po zhvillohet normalisht, por një veturë përpara e tipit Toyota shpërthen papritmas.

Shpërthimi shpërndau copa të veturës nëpër rrugë, dhe më pas u shfaq një top zjarri. Në atë moment, shoferi gjithashtu zbret nga vetura.

Kjo ndoshta i shpëtoi jetën sepse pasoi një shpërthim edhe më i fortë, pasuar nga një tym në formë kërpudhe.

Në përshkrimin origjinal të videos thuhet se makina ‘ushqehej’ me gaz.

Toyota Camry ofrohet në Kinë me benzinë ​​me motorë 2.0 dhe 2.4, kështu që një teori shkon se instalimi i gazit është bërë në mënyrë joprofesionale.

Komente të tjera janë se vetura nuk ka instalim gazi, por po transportonte një shishe propan në bagazhin e saj.

Çfarëdo që të jetë, kjo pamje tregon qartë se nuk ka shaka me gaz. /Telegrafi/