LAJMI I FUNDIT:

Shenjat e horoskopit që asnjëherë nuk e dini se kur janë seriozë dhe kur bëjnë shaka

Shenjat e horoskopit që asnjëherë nuk e dini se kur janë seriozë dhe kur bëjnë shaka

Janë mjeshtër të sarkazmit, do t’ju turbullojnë mendjen në çast!

Njerëzit që janë sarkastikë shpesh hasin në mendime të ndara. Ndërsa disa e konsiderojnë sarkazmin si karakteristikë të njerëzve inteligjentë dhe qeshin deri në lot me komentet e tyre, nuk është sekret se ka edhe nga ata që e përjetojnë negativisht.

Shpesh ngatërroheni me ta – nuk e dini kur janë, apo edhe nëse janë fare seriozë dhe njerëzit sarkastikë e shijojnë pikërisht këtë, transmeton Telegrafi.


Ja cilat janë shenjat në të cilat njerëzit e tillë lindin më shpesh:

Akrepi

Jo të gjithë mund ta kuptojnë sensin e tyre të humorit. Mund të përmbajë një konotacion mjaft më të thellë që nuk është qesharak për të tjerët, është i pazakontë dhe ndonjëherë i errët. Megjithatë, njerëzit që e kuptojnë këtë mënyrë argëtimi i adhurojnë Akrepat dhe qeshin me ta derisa të qajnë!

Ata janë shumë të fshehtë dhe e konsiderojnë sarkazmin një armë të fuqishme.Akrepat shpesh e dinë që e teprojnë dhe me një deklaratë sarkastike godasin aty ku dhemb më shumë.

Shigjetari

Shigjetari konsiderohet si një nga shenjat më të relaksuara të horoskopit. Ai është gjithmonë i gatshëm për një shaka, sidomos në llogari të tij, por shpesh e di që shkon shumë larg.

Shumica i konsiderojnë vërejtjet e tyre të mprehta për të kaluar kufirin e shijes së mirë, por ata kurrë nuk kanë qëllime të këqija. Vetëm se ndonjëherë nuk dinë të ndalojnë në kohë dhe u pëlqen të përdorin sarkazmin kur dikush i pengon.

Bricjapi

Bricjapi nuk duket si shakaxhi, por natyra e tij e ftohtë shpesh di të mashtrojë. Sarkazmin e shfaq më së shumti kur është i rrëmbyeshëm ose i zemëruar. Se a ju përgjigjet kaq “lehtë” nuk jeni aspak të sigurt nëse vërtet donte apo jo diçka të tillë…

Përveç kësaj, Bricjapi beson se duke shtuar ironinë në diskutim, mund ta qetësojë situatën, ndaj pikërisht për këtë i pëlqen të përdorë sarkazmin. /Telegrafi/

Në trend Stil

Më shumë
Ky fis jeton në pyje të pashkelura, pa kontakt me qytetërimin dhe tani po bënë thirrje për ndihmë

Ky fis jeton në pyje të pashkelura, pa kontakt me qytetërimin dhe tani po bënë thirrje për ndihmë

Lifestyle
Doktori i astrofizikës vdiq për 7 minuta, më pas zbuloi se çfarë pa

Doktori i astrofizikës vdiq për 7 minuta, më pas zbuloi se çfarë pa "në anën tjetër"

A e dini se...
Qyteti më i afërt me qiellin quhet

Qyteti më i afërt me qiellin quhet "ferri në Tokë": Jetëgjatësia është 35 vjet dhe askush nuk dëshiron të shpërngulet

Udhëpërshkrime
Pse folia e aluminit ka një anë me shkëlqim dhe tjetrën të thatë?

Pse folia e aluminit ka një anë me shkëlqim dhe tjetrën të thatë?

A e dini se...
Kuptimi i ëndrrave ku shihni shtëpinë ku jeni rritur

Kuptimi i ëndrrave ku shihni shtëpinë ku jeni rritur

Për trup të përsosur ju duhet vetëm seksi i mirë: Specialistët e fitnesit zbulojnë 5 top-poza!

Për trup të përsosur ju duhet vetëm seksi i mirë: Specialistët e fitnesit zbulojnë 5 top-poza!

Intimitet dhe Pasion
Kalo në kategori