LAJMI I FUNDIT:

Shala nuk pendohet për gjuhën e përdorur ndaj Kurtit, i drejtohet Konjufcës: Ma dërgoni vërejtjen me postë

Shala nuk pendohet për gjuhën e përdorur ndaj Kurtit, i drejtohet Konjufcës: Ma dërgoni vërejtjen me postë

Kryeparlamentari Glauk Konjufca në bazë të rregullores së Kuvendit, ka shqiptuar vërejtje për gjuhë joparlamentare  të përdorur nga deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Kujtim Shala, ndaj kryeministrit Albin Kurti.

Reklama

Në seancën e Kuvendit të enjten, Shala ka ofenduar rëndë Kurtin, ndërsa dëgjohet duke thënë “Phuu ta … tradhtarin e nanës”.

“Phuu q... tradhtarin e nanës...”, deputeti Shala dëgjohet duke sharë në Kuvend
Lexo po ashtu “Phuu q... tradhtarin e nanës...”, deputeti Shala dëgjohet duke sharë në Kuvend

“Zotëri Shala, të gjitha faktet tregojnë se keni përdorur një gjuhë joparlamentare, por pa mikrofon. Mirëpo, për këtë rregullorja më obligon se sipas nenit 65, pika 3 t’iu japim një vërejtje për këtë shkelje”, ka thënë Konjufca, teksa e njoftoi Shalën për vërejtjen e shqiptuar.

U dëgjua duke sharë në Kuvend, deputetit Shala i jepet vërejtje
Lexo po ashtu U dëgjua duke sharë në Kuvend, deputetit Shala i jepet vërejtje

Fjalën iu dha edhe deputetit, i cili nuk kërkoi falje për ofendimin ndaj Kurtit, por duke ironizuar, kërkoi që vërejtjen t’ia dërgojnë me postë.

“Faleminderit, ma dërgoni vërejtjen me postë”, u shpreh Shala. /Telegrafi/

Në trend Lajme

Më shumë
Tensione në Zveçan, gjatë përleshjes me protestuesit, lëndohen disa ushtarë të KFOR-it italian dhe hungarez

Tensione në Zveçan, gjatë përleshjes me protestuesit, lëndohen disa ushtarë të KFOR-it italian dhe hungarez

Lajme
Refuzuan të lëshojnë rrugën për të kaluar policia, KFOR-i ndërhyn për t’i shpërndarë protestuesit e dhunshëm – raportohet për disa ushtarë të lënduar

Refuzuan të lëshojnë rrugën për të kaluar policia, KFOR-i ndërhyn për t’i shpërndarë protestuesit e dhunshëm – raportohet për disa ushtarë të lënduar

Lajme
KFOR-i shpërndan protestuesit serbë dhe liron rrugën për të kaluar veturat e policisë

KFOR-i shpërndan protestuesit serbë dhe liron rrugën për të kaluar veturat e policisë

Lajme
Hovenier: QUINT i propozoi Kurtit që kryetarët t’i ushtrojnë detyrat e tyre jashtë objekteve komunale

Hovenier: QUINT i propozoi Kurtit që kryetarët t’i ushtrojnë detyrat e tyre jashtë objekteve komunale

Lajme
Ish-presidenti Thaçi vjen në Kosovë, shkak gjendja e përkeqësuar shëndetësore e nënës së tij

Ish-presidenti Thaçi vjen në Kosovë, shkak gjendja e përkeqësuar shëndetësore e nënës së tij

Lajme
Ambasadori Abbott: Sulmuesit e pjestarëve të KFOR-it dhe gazetarëve janë kriminelë

Ambasadori Abbott: Sulmuesit e pjestarëve të KFOR-it dhe gazetarëve janë kriminelë

Lajme
Kalo në kategori