Është një zakon i vjetër sa koha: dilni nga dushi, mbështillni një peshqir rreth trupit dhe ktheni një të dytë rreth e rrotull flokëve.

Duke injoruar tendosjen e lehtë të kokës suaj, ju vazhdoni relaksimin ndërsa prisni të thahen. Por, flokët tuaj do të dëmtohen nëse vazhdoni t’i nënshtroheni gjithë peshës së një peshqiri të madh.

Shkurt, nëse jeni të etur për të rritur flokët tuaj të trashë, të gjatë dhe të shëndetshëm, keni nevojë për një peshqir flokësh.

View this post on Instagram

A post shared by Kylie 🤍 (@kyliejenner)


Dhe nëse nuk do të na besoni, mbase do ta besoni Kylie Jenner. Ajo aktualisht po mbretëron mbretërinë e flokëve të gjatë, prandaj është mjaft mirë e vendosur për të ndarë këshilla për mirëmbajtjen e flokëve.

Kylie vendosi të lëshojë gamën e saj të peshqirëve të flokëve dhe e postoi në Instagram për të treguar një histori rreth stilit të saj të peshqirëve të flokëve.

Në video, ajo mund të dëgjohet duke thënë: “Mirë, unë jam e fiksuar me peshqirët e flokëve. Sapo kam filluar të përdor peshqir flokëve për herë të parë, nuk ndodh ta anashkaloj më. Prandaj, duhej të krijoja një nga marka ime”.

Me pak fjalë, një peshqir flokësh zakonisht përbëhet nga material mikrofibre super thithëse, që do të thotë se ata janë më të hollë se peshqiri mesatar që ne priremi të përdorim në flokët tanë, perfekt për të shmangur tendosjen e kokës.

View this post on Instagram

A post shared by Kylie 🤍 (@kyliejenner)


Materiali më i butë mban shkëlqimin e fijeve duke shmangur efektin e heqjes së kutikulave tuaja që mund të krijojnë peshqirët e rregullt. /Telegrafi/