Theksi është vënë tek pantallonat dhe xhinset, në kombinim me xhaketat dhe bluzat.

Reklama

Në revynë e Chanel, të mbajtur në kuadër të Javës së Modës në Paris, kemi pasur rastin të shohin damat e njohura të stilizuara, të cilat kanë ardhur të kënaqen në spektaklin e modës çfarë di të organizojë vetëm Karl Lagerfeld.

Kombinimet e tyre të modës mund t’ju shërbejnë si inspirim, transmeton Telegrafi.

1. Pantallona të zeza, bluzë të zezë dhe xhaketë bezhë të thurur – për damën elegante, afariste. Sipas shembullit të aktores së re Anamaria Vartolomei.

2. Xhinse klasike në kombinim me xhemperin dhe këpucët të zeza me taka – shik dhe elegante, sipas shembullit të aktores Phoebe Tonkin.

Reklama

3. Aktorja dhe manekinia Marie-Ange Casta ka mbajtur leksion elegance – pantallona të zeza model të gjerë, pulovër dhe fanellë me fyt, me detaje të mjaftueshme të cilat freskojnë kombinimin ngjyrë të zezë-bezhë.

Reklama

4. Sofia Coppola dhe Erin Wasson kanë qëlluar në shenjë. Njëra në xhinse dhe xhaketë, tjetra në kompletin bardhë-zi. /Telegrafi/