Në një ekspozitë të re në Muzeun Grammy të Los Anxhelosit, shfaqen pamjet intime të grupit Rolling Stones, të realizuara më 1972 nga Jim Marshall. Ekspozita do të jetë e hapur deri në qershor të vitit 2023

Keith Richards dhe Mick Jagger në studion “Sunset Sound”, pranverë 1972, Los Anxhelos, Kaliforni.

Kitara e Keith Richardsit në “Sunset Sound”.

Mick Jagger dhe Keith Richards në “Sunset Sound”, gjatë procesit të post-produksionit të albumit “Exile on Main Street”.

Jim Marshall duke punuar.

Jagger në skenë, duke performuar këngën “Honky Tonk Women”.

The Rolling Stones në koncert, në skenën “Winterland” të San Franciskos.

Reklama

Jagger and Richards në skenë.

Mick Jagger dhe Nicky Hopkins në prapaskenë.

Mick Jagger para koncertit në “Forum” të Los Anxhelosit.

Reklama

Tina Turner dhe Keith Richards.

Charlie Watts në “Forum”.

Grimerja e grupit, në zhveshtore.

 /Telegrafi/