LAJMI I FUNDIT:

Refuzuan të lëshojnë rrugën për të kaluar policia, KFOR-i ndërhyn për t’i shpërndarë protestuesit e dhunshëm – raportohet për disa ushtarë të lënduar

Refuzuan të lëshojnë rrugën për të kaluar policia, KFOR-i ndërhyn për t’i shpërndarë protestuesit e dhunshëm – raportohet për disa ushtarë të lënduar

Raportohet se serbët në veri të Mitrovicës kanë refuzuar të lirojnë rrugën për të kaluar veturat e policisë së Kosovës, duke qëndruar të ulur në asfalt.

Reklama

Megjithatë kur trupat e KFOR-it tentuan të lirojnë rrugën duke i shtyrë mbrapa filloi përleshja mes tyre dhe serbëve, transmeton Telegrafi.

Përleshje ka patur mes serbëve dhe KFOR-it në Zveçan, ku raportohet se ka disa ushtarë të lënduar të KFOR-it.

Sulme ndaj gazetarëve, mbishkrime në vetura të policisë - zhvillimet e deritanishme nga protesta në veri
Lexo po ashtu Sulme ndaj gazetarëve, mbishkrime në vetura të policisë - zhvillimet e deritanishme nga protesta në veri

Gjatë përleshjes është hedhur gaz lotsjellës, shok bomba, kurse serbët si kundërpërgjigje kanë hedhur gurë, shishe të xhamit si dhe kanë rrokullisur kontejnerët e mbeturinave.

Kujtojmë se që nga orët e para të mëngjesit, ushtarët e KFOR-it kanë qëndruar pranë komunave në veri për të siguruar një ambient të qetë, kurse serbët janë mbledhur duke brohoritur, provokuar dhe kënduar këngë nacionaliste. /Telegrafi/

Në trend Lajme

Më shumë
Qeveria ndan 50 mijë euro për familjen e policit që u vra në veri

Qeveria ndan 50 mijë euro për familjen e policit që u vra në veri

Lajme
Çeku: Terroristët shkatërruan strukturën fizike të Manastirit të Banjskës – po presim vlerësimin e dëmeve që pastaj të ndërhyjmë

Çeku: Terroristët shkatërruan strukturën fizike të Manastirit të Banjskës – po presim vlerësimin e dëmeve që pastaj të ndërhyjmë

Lajme
Kurti: Të dielën është cenuar siguria e integriteti territorial i shtetit

Kurti: Të dielën është cenuar siguria e integriteti territorial i shtetit

Lajme
Rashiq flet për prapaskenat e ngjarjeve në veri: Grupi i armatosur priti ndihmë, shpresuan në ndërhyrjen e KFOR-it

Rashiq flet për prapaskenat e ngjarjeve në veri: Grupi i armatosur priti ndihmë, shpresuan në ndërhyrjen e KFOR-it

Siguri
A po lëviz Kenia drejt njohjes së pavarësisë së Kosovës?

A po lëviz Kenia drejt njohjes së pavarësisë së Kosovës?

Lajme
Kurti: Vuçiq më tha në Bruksel, Milan Radoiçiq do të bëhet Adem Jashari i serbëve të Kosovës

Kurti: Vuçiq më tha në Bruksel, Milan Radoiçiq do të bëhet Adem Jashari i serbëve të Kosovës

Lajme
Kalo në kategori