LAJMI I FUNDIT:

Rasti i ri i fajdeve dhe shpëlarje parash, u ‘ngrihen’ mbi dy milionë euro të dyshuarve dhe familjarëve të tyre

Rasti i ri i fajdeve dhe shpëlarje parash, u ‘ngrihen’ mbi dy milionë euro të dyshuarve dhe familjarëve të tyre

Kryeprokurori i Prokurorisë Speciale të Republikës së Kosovës, Blerim Isufaj, ka mbajtur sot takimin e radhës me ekipin e përbashkët për përzgjedhjen dhe shenjëstrimin e krimeve të rënda, ku kanë shenjëstruar një rast të ri të koduar “Frangu” ku janë të përfshirë katër persona.

Reklama

Prokuroria Speciale njofton se rasti është shënjestruar për veprat penale “Shpëlarje e parasë”, “Fajdeja”, “Detyrimi” dhe “Pengim i të privuarit apo procedurës zyrtare”. Në këtë rast aktualisht thuhet se janë përfshirë katër persona, tre prej tyre janë në paraburgim.

Ndërkaq, sa i përket hetimeve financiare, rasti është hetuar paralelisht dhe ditën e operacionit është arritur të ngrihen llogarit bankare të të dyshuarve dhe familjarëve të ngushtë.

“Në llogaritë e tyre rrjedhëse dhe të afatizuara janë ngrirë gjithsej: 2,131,223.31 euro dhe 878,632.47 CHF”, thuhet në njoftim.

Kurse në vazhdimësi të hetimeve janë identifikuar edhe prona dhe patundshmëri të cilat me urdhër të Gjykatës janë ngrirë 16 parcela. /Telegrafi/ 

Në trend Lajme

Më shumë
Escobari dhe Lajçaku me tri kërkesa për Kurtin

Escobari dhe Lajçaku me tri kërkesa për Kurtin

Lajme
Kurti pas takimit me Lajçakun dhe Escobarin: Të ndalohen menjëherë sulmet e grupeve kriminale në veri

Kurti pas takimit me Lajçakun dhe Escobarin: Të ndalohen menjëherë sulmet e grupeve kriminale në veri

Siguri
Haradinaj: Sonte me u shkarku Kurti, shpëton Kosova nga pasojat tjera

Haradinaj: Sonte me u shkarku Kurti, shpëton Kosova nga pasojat tjera

Politikë
Kurti merr pjesë në ceremoninë e LGBTI

Kurti merr pjesë në ceremoninë e LGBTI "T’du qashtu qysh je": Liria për të dashuruar është e drejtë universale

Lajme
Escobar: Duam më të mirën për Kosovën, kërkoj vetëm të dëgjohemi

Escobar: Duam më të mirën për Kosovën, kërkoj vetëm të dëgjohemi

Lajme
Haradinaj: Ekziston një dyshim se Kurti që t’i shpëtojë Asociacionit dëshiron ta ndajë Kosovën

Haradinaj: Ekziston një dyshim se Kurti që t’i shpëtojë Asociacionit dëshiron ta ndajë Kosovën

Lajme
Kalo në kategori