0Shares

Përgatitni smothie portokalli me shafran për veten dhe për më të dashurit tuaj.

Nevojiten:

– 1 karotë,
– 1 portokall,
– 1 dardhë,
– 1 banane,
– ¾ e filxhanit qumësht,
– 2 lugë të vogla xhenxhefil të grirë në rende,
– 2 lugë të vogla shafran.

Përgatitja:

Qëroni portokallin dhe ndajeni në feta, qëroni bananen.

Grijeni në rende karotën dhe të gjithë përbërësit qitni në blender dhe bluani derisa të bëhet masë homogjene, transmeton Telegrafi.

Të Ngjajshme
Shfaq Komentet (0)