0Shares

Erendira Wallenda, gruaja e Nick Wallenda, sot ka arritur të thyer rekordin e partnerit të saj të cilin e kishte arritur në vitin 2012, duke qëndruar 91 metra mbi ujëvarën Niagara e varur vetëm me dhëmbë në një litar të lidhur në helikopter.

Erendira është nënë e tre fëmijëve, kurse ka qëndruar në 91 metra lartësi duke qëndruar e varur në litar vetëm me dhëmbë, transmeton Telegrafi.

Dhe saktë pesë vite më parë, në po të njëjtin vend, burri i saj Nick kishte shëtitur në litar mbi ujëvarën, veprim ky të cilin e kishte ndjekur nga afër mijëra njerëz nga Shtetet e Bashkuara dhe Kanada. /Telegrafi/

Të Ngjajshme
Shfaq Komentet (0)