LAJMI I FUNDIT:

Publikohet raporti rreth kënaqshmërisë së qytetarëve me shërbimet komunale në Prishtinë

Publikohet raporti rreth kënaqshmërisë së qytetarëve me shërbimet komunale në Prishtinë

​Organizata Iniciativa për Progres (INPO) sot publikon raportin vjetor “Indeksi i kënaqshmërisë së qytetarëve me shërbimet komunale në Prishtinë”.

Reklama

INPO ka dizajnuar raportin duke bërë matjen e kënaqshmërisë së qytetarëve në 15 fusha të shërbimeve komunale, bazuar në indikatorë matës për secilën fushë dhe shërbim.

Indeksi synon që në baza vjetore të skanojë kënaqshmërinë e qytetarëve me performancën e komunës, rezultatet e të cilit do të ndikonin në prioritizimin e politikave investuese dhe ngritjen e cilësisë së shërbimeve komunale.

Këtë vit do të publikohet edicioni i tretë i raportit vjetor të “Indeksit të kënaqshmërisë së qytetarëve me shërbimet komunale në Prishtinë”.

Panelistë në këtë konferencë do të jenë përfaqësues nga Ministria e Administrimit të Pushtetit Lokal, kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti si dhe kryesuesi i Kuvendit Komunal, Agim Kuleta.

Konferenca do të mbahet nga ora 10:00 në Hotel “Sirius” në Prishtinë./kp/

Në trend Lajme

Më shumë
Serbët bëjnë fushatë kundër ushtarit amerikan që po qëndron në veri, bëjnë thirrje edhe për vrasjen e tij

Serbët bëjnë fushatë kundër ushtarit amerikan që po qëndron në veri, bëjnë thirrje edhe për vrasjen e tij

Lajme
Serbi nga Kosova shkoi në tubimin e partisë së Vuçiqit në Beograd, u lëndua për vdekje afër Nishit – familjarët kërkojnë drejtësi

Serbi nga Kosova shkoi në tubimin e partisë së Vuçiqit në Beograd, u lëndua për vdekje afër Nishit – familjarët kërkojnë drejtësi

Lajme
Me kërkesë të NATO-s, forcat turke dërgojnë

Me kërkesë të NATO-s, forcat turke dërgojnë "njësi rezervë" në Kosovë

Lajme
Ambasadori Nissinen: Finlanda dënon aktet e dhunshme në veri të Kosovës, por çdo veprim i njëanshëm duhet të shmanget

Ambasadori Nissinen: Finlanda dënon aktet e dhunshme në veri të Kosovës, por çdo veprim i njëanshëm duhet të shmanget

Muhamet Hajrullahu
Policia kërkon ndihmë nga qytetarët për arrestimin e një personi, i përfshirë në disa vepra penale

Policia kërkon ndihmë nga qytetarët për arrestimin e një personi, i përfshirë në disa vepra penale

Lajme
Kryetari i Zveçanit dhe ai i Zubin Potokut të gatshëm të punojnë nga objekti i komunës kur situata të stabilizohet

Kryetari i Zveçanit dhe ai i Zubin Potokut të gatshëm të punojnë nga objekti i komunës kur situata të stabilizohet

Elfije Boletini
Kalo në kategori