Amy Schumer, Grimes dhe më shumë prindër të famshëm kanë ndryshuar emrat e fëmijëve pas lindjes së tyre.

Komediania dhe bashkëshorti i saj, Chris Fischer, mirëpritën djalin e tyre, Gene Attell, në maj 2019. Çifti, i cili u martua një vit më parë, zbuloi emrin e vogëlushit dy ditë më vonë.

Deri në prill 2020, dyshja i kishte dhënë vogëlushit një emër të ri të mesëm. “Emri i foshnjës sonë është ndryshuar zyrtarisht”, tha Schumer gjatë një episodi të podcast-it “Amy Schumer Presents: 3 Girls, 1 Keith”. “Tani është Gene David Fischer. Ishte Gene Attell Fischer, por ne kuptuam se rastësisht e quajtëm djalin tonë ‘gjenital’”.

Reklama

Më poshtë ua sjellim më shumë nëna dhe baballarë të famshëm që kanë riemërtuar të vegjlit e tyre:

Reklama

Kylie Jenner dhe Travis Scott

Prindërit mirëpritën fëmijën e tyre të dytë, një djalë, në shkurt 2022. Edhe pse emri i tij fillimisht u shpall si Wolf, Jenner dhe Scott nuk mendonin se ishte zgjedhja e duhur për djalin e tyre të vogël.

Brenda dhomës së djalit të Kylie Jenner Brenda dhomës së djalit të Kylie Jenner

“Për informacionin tuaj, emri i djalit tonë nuk është më Wolf”, tha themeluesja e Kylie Cosmetics përmes Instagram Story në mars 2022. “Thjesht nuk ndiheshim sikur ishte ai”. Emrin e ri nuk e kanë bërë të ditur menjëherë.

Grimes dhe Elon Musk

Musk filloi të takohej me këngëtaren Grimes në maj 2018. Ajo lindi djalin e tyre , X AE A-XII, në maj 2020. X tani është 1 vjeç. X fillimisht u quajt X Æ A-12, por “Æ” dhe “12” shkelën ligjin e Kalifornisë duke mos qenë pjesë e alfabetit anglez, duke i detyruar prindërit e tij t’i ndryshojnë emrin.

Reklama
Reklama

Doug Hehner dhe Jamie Otis

“Në momentin që patëm djalin tonë, në momentin kur ai doli, unë e shikova dhe gati e quajta Hendrix,” zbuloi alumi i  Bachelor në një video në YouTube në maj 2020. “Ky ishte një emër kryesor për të, por ne e emëruam atë Hayes përpara se ta takonim”.

Kush janë fëmijët e Elon Musk? Emrat, moshat dhe nënat e shtatë fëmijëve të tij Kush janë fëmijët e Elon Musk? Emrat, moshat dhe nënat e shtatë fëmijëve të tij

Burri i saj tregoi në atë kohë: “Është tani zyrtarisht Hendrix. Ne bëmë certifikatën e lindjes, kështu që është zyrtare”.

Caterina Scorsone dhe Rob Giles

Katër muaj pasi njoftoi se emri i vajzës së saj ishte Arwen përmes Instagramit, ylli i Grey’s Anatomy njoftoi se e ndryshuan atë në Lucinda, shkurtimisht ‘Lucky’.”

Tyler Baltierra dhe Catelynn Lowell

Gjatë një episodi të dhjetorit 2018 të Teen Mom OG , çifti zbuloi planet e tyre për ta quajtur vajzën e tyre Tezlee – por në fund  shkuan me Vaeda Luma në vend të kësaj. /Telegrafi/

Reklama
Reklama