Honda prezanton zyrtarisht gjeneratën e re të modelit MPV Step WGN, premiera e të cilit do të mbahet në Japoni më 7 janar të vitit të ardhshëm.

Ai është rival i Honda-s me modele si Toyota Noah dhe Voxy, si dhe Nissan Serena, shkruan Autoblog.

Tani për tani, dihet se Step WGN i ri, përveç një brendësi moderne dhe një liste më të gjerë të sistemeve të sigurisë dhe asistencës së shoferit, do të ketë edhe motorin hibrid të Honda: HEV, i cili do ta bëjë këtë gjeneratë më ekonomike deri më tani.

Automjeti do të ketë tre rreshta sediljesh (për gjithsej gjashtë pasagjerë) dhe një sistem infotainment me ekran të madh, por më shumë detaje nuk do të vijnë ende.

Reklama
Reklama

Përveç versioneve standarde, në ofertë do të jetë edhe versioni Modulo X me pamje më tërheqëse.

Honda gjithashtu njofton se dërgesat për klientët e parë në Japoni do të fillojnë në pranverën e vitit 2022. /Telegrafi/