LAJMI I FUNDIT:

Presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelensky mbërrin në Shqipëri

Presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelensky mbërrin në Shqipëri

Avioni i presidentit ukrainas, Volodymyr Zelensky ateroi në aeroportin e Rinasit në orën 23:00 të mbrëmjes së kësaj të marte.

Presidenti i Ukrainës u prit nga ministri i Jashtëm, Igli Hasani dhe ministrja Elisa Spiropali.


Tirana do të jetë kryeqendra e diplomacisë evropiane për dy ditë me radhë, ku do të zhvillohet samiti i Ukrainës dhe ai i liderëve të Ballkanit Perëndimor.

Takimin e parë, Zelensky do ta ketë me kryeministrin shqiptar Edi Rama.

Kjo është vizita e parë e presidentit Zelensky në Shqipëri.

Për mbarëvajtjen e dy samiteve, policia ka ndërmarrë një plan të detajuar masash. Për arsye sigurie duke filluar që nga mbrëmja e kësaj të marte, do të ketë bllokim të rrugësh, ndërsa rreth 1500 forca policie do të angazhohen në terren.

Nesër mbahet Samiti për Ukrainën në Tiranë, zbardhet agjenda
Lexo po ashtu Nesër mbahet Samiti për Ukrainën në Tiranë, zbardhet agjenda

Para mbërritjes në Tiranë Presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelensky realizoi një vizitë të paparalajmëruar në Arabinë Saudite. Zelensky ka diskutuar me princin e kurorës Mohammed bin Salman një plan paqeje si dhe kthimin e të burgosurve të luftës nga Rusia.

Në trend Lajme

Më shumë
Qeveria e RMV-së vendosi: 24 prilli dhe 8 maji ditë jo pune për të gjithë qytetarët

Qeveria e RMV-së vendosi: 24 prilli dhe 8 maji ditë jo pune për të gjithë qytetarët

Lajme
Kurti: Zëvendësdrejtori i policisë që u ndalua dje nga Serbia, është dërguar në Rashkë

Kurti: Zëvendësdrejtori i policisë që u ndalua dje nga Serbia, është dërguar në Rashkë

Lajme
Lirohen policët e ndaluar në Serbi, përveq zv.drejtorit Jankoviq

Lirohen policët e ndaluar në Serbi, përveq zv.drejtorit Jankoviq

Lajme
Kryetari i Dhomës së Përfaqësuesve, Johnson: Putini mund të synojë Ballkanin, nëse lejohet

Kryetari i Dhomës së Përfaqësuesve, Johnson: Putini mund të synojë Ballkanin, nëse lejohet

Lajme
Pronari i “Zhitia Turist” tregon se çfarë u është thënë udhëtarëve të ndaluar nga Serbia në kufi

Pronari i “Zhitia Turist” tregon se çfarë u është thënë udhëtarëve të ndaluar nga Serbia në kufi

Lajme
Shpërthen një granatë dore në oborrin e një shtëpie në Zveçan

Shpërthen një granatë dore në oborrin e një shtëpie në Zveçan

Lajme
Kalo në kategori