LAJMI I FUNDIT:

Policia e Tetovës: Qytetarët të mos shqetësohen, policët do të praktikojnë të shtëna

Policia e Tetovës: Qytetarët të mos shqetësohen, policët do të praktikojnë të shtëna
Sektori për Punë të Brendshme - Tetovë

SPB Tetovë njofton banorët e rajonit të Pollogut se policët gjatë këtyre ditëve do të kryejnë ushtrime në mjedis të hapur për përdorimin e armëve të zjarrit.

Reklama

Ushtrime janë planifikuar në rajonin e Tetovës dhe Gostivarit.

“Më 7, 8 dhe 9 qershor, Sektori i Punëve të Brendshme Tetovë do të kryejë qitje luftarake në qendrën e qitjes “Erebino”, e cila kryhet çdo vit me pjesëtarë të policisë së Tetovës, njoftoi sot MPB-ja e Tetovës.

Sipas informacioneve të SPB Tetovë, gjithashtu më 7 qershor në vendin e quajtur “Mavrovska brana” në Mavrovë, më 8 qershor në fshatin Axhievci dhe më 12 dhe 13 qershor në poligonin e improvizuar të qitjes në vendin e quajtur “Rudina” do të ketë qitje në fshatin Volkovi nga pjesëtarët e policisë së Gostivarit./Telegrafi/

Në trend Lajme

Më shumë
REL nxjerr gënjeshtrat e Vuçiqit gjatë fjalimit të tij në OKB

REL nxjerr gënjeshtrat e Vuçiqit gjatë fjalimit të tij në OKB

Lajme
Shpërthimi në veri, reagon ambasadori Hovenier: Jam i tronditur, autoritetet të kryejnë hetim të plotë

Shpërthimi në veri, reagon ambasadori Hovenier: Jam i tronditur, autoritetet të kryejnë hetim të plotë

Lajme
Kritikat ndaj Kurtit për dialogun me Serbinë, Statovci: Duhet të kërkohet përgjegjësi dhe balancim nga pala serbe

Kritikat ndaj Kurtit për dialogun me Serbinë, Statovci: Duhet të kërkohet përgjegjësi dhe balancim nga pala serbe

Lajme
Stano për shpërthimin në veri: Jemi të shqetësuar që nuk ka de-përshkallëzim të tensioneve

Stano për shpërthimin në veri: Jemi të shqetësuar që nuk ka de-përshkallëzim të tensioneve

Lajme
McGonigal pritet të pranojë fajësinë për akuzat se mori para nga ish-punonjësi i zbulimit shqiptar

McGonigal pritet të pranojë fajësinë për akuzat se mori para nga ish-punonjësi i zbulimit shqiptar

Lajme
Presidenti zviceran: Kosova t'u garantojë serbëve shkallë adekuate të vetë-menaxhimit

Presidenti zviceran: Kosova t'u garantojë serbëve shkallë adekuate të vetë-menaxhimit

Lajme
Kalo në kategori