LAJMI I FUNDIT:

Policia e Maqedonisë gjobit 235 shoferë për vozitje të shpejtë

Policia e Maqedonisë gjobit 235 shoferë për vozitje të shpejtë

Ministria për Punë të Brendshme informon se dje zyrtarët policorë kanë zbatuar aksion të përforcuar kontrollues në territorin e të gjithë vendit për automjetet që lëvizin me shpejtësi më e madhe se e lejuara, me çka janë gjobitur 235 shofer.

Nga MPB informojnë se prej tyre 20 automjete kanë lëvizur me shpejtësi mbi 50 km/h më shumë se shpejtësia e lejuar. 92 shoferë e kanë tejkaluar shpejtësinë në vendbanime, ndërsa 143 jashtë vendbanimeve.

“Aksionet e përforcuara do të vazhdojnë edhe në ditët e ardhshme. Bëjmë thirrje te të gjithë pjesëmarrësit në komunikacion të respektojnë rregullat e trafikut dhe të kontriubojnë për rrugë më të sigurta”, thonë nga MPB Maqedoni./Telegrafi/


Në trend Lajme

Më shumë
Shqiptari humb jetën në Gjermani, dyshimet flasin për vrasje

Shqiptari humb jetën në Gjermani, dyshimet flasin për vrasje

Lajme
Sulmi ndaj lokalit në veri të cilin Sveçla e vizitoi të premten, njohësit e çështjeve të sigurisë thirrje për kujdes

Sulmi ndaj lokalit në veri të cilin Sveçla e vizitoi të premten, njohësit e çështjeve të sigurisë thirrje për kujdes

Siguri
Vazhdojnë temperaturat e larta, maksimalja sot arrin 38 gradë Celsius

Vazhdojnë temperaturat e larta, maksimalja sot arrin 38 gradë Celsius

Lajme
Plakja e popullsisë në Kosovë, alarm për të ardhmen

Plakja e popullsisë në Kosovë, alarm për të ardhmen

Sociale
Kurti me ofertë për mërgimtarët, pronarë biznesesh që duan të investojnë në Kosovë

Kurti me ofertë për mërgimtarët, pronarë biznesesh që duan të investojnë në Kosovë

Lajme
Këto janë 10 plazhet më të bukura shqiptare sipas revistës

Këto janë 10 plazhet më të bukura shqiptare sipas revistës "Condé Nast Traveler"

Lajme
Kalo në kategori