LAJMI I FUNDIT:

Policia australiane gjen mbetje njerëzish brenda një krokodili, që besohet të jenë të burrit 69-vjeçar

Policia australiane gjen mbetje njerëzish brenda një krokodili, që besohet të jenë të burrit 69-vjeçar

Autoritetet australiane të cilët po hetojnë zhdukjen e një peshkatari në Queensland, kanë gjetur mbetje njerëzish brenda një krokodili.

Reklama

Sipas CNN, përcjell Telegrafi, Andrew Heard, 69 vjeç, u nis të peshkonte pranë ishullit Hinchinbrook të enjten, por nuk u kthye.

Hetuesit që atëherë kanë gjetur mbetje njerëzore në zonë dhe brenda një krokodili 4 metra, tha policia të dielën.

Krokodili u kap dhe u vra nga Departamenti i Mjedisit dhe Shkencës në Queensland (DES), që gjithashtu vrau një krokodil prej 3 metrave si pjesë e hetimit, agjencia raportoi të hënën.

“Në këtë fazë ne mund ta konfirmojmë se kemi gjetur mbetje njerëzore në të parën”, tha Inspektori në Detyrë i Policisë së Queensland, Andrew Cowie në një konferencë shtypi të hënën, duke shpjeguar se procesi i ekzaminimit nuk ka përfunduar në krokodilin e dytë.

Krokodilët u gjetën në zonën ku Heard besohej se ishte duke peshkuar, vazhdoi Cowie dhe karakteristikat e krokodilit të dytë janë në përputhje me përfshirjen në incident.

“Unë besojë se janë të përfshirë të dy krokodilët”, tha ai. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
Zvonko Veselinoviq merret në pyetje në Beograd, akuzohet se ka paguar një milion euro për dy vrasje

Zvonko Veselinoviq merret në pyetje në Beograd, akuzohet se ka paguar një milion euro për dy vrasje

Serbia
SHBA do të transferojë armët e sekuestruara nga Irani në Ukrainë

SHBA do të transferojë armët e sekuestruara nga Irani në Ukrainë

Botë
Kulla prej druri më e lartë në botë do të ndërtohet në Australi - dhe dallimi me atë që mban rekordin aktual është shumë i madh

Kulla prej druri më e lartë në botë do të ndërtohet në Australi - dhe dallimi me atë që mban rekordin aktual është shumë i madh

Australia
Ministria e Mbrojtjes së Turqisë ndau imazhe të operacionit ajror në veri të Irakut

Ministria e Mbrojtjes së Turqisë ndau imazhe të operacionit ajror në veri të Irakut

Turqia
Mesazhi i ashpër i kryediplomatit turk: Të gjitha objektet e përdorura nga PKK-ja në Siri dhe Irak janë tani objektivi ynë

Mesazhi i ashpër i kryediplomatit turk: Të gjitha objektet e përdorura nga PKK-ja në Siri dhe Irak janë tani objektivi ynë

Turqia
Azerbajxhani refuzoi një takim me krerët e Armenisë, Gjermanisë dhe Francës për shkak se nuk ishte i ftuar Erdogan

Azerbajxhani refuzoi një takim me krerët e Armenisë, Gjermanisë dhe Francës për shkak se nuk ishte i ftuar Erdogan

Evropa
Kalo në kategori