LAJMI I FUNDIT:

A po formon Halil Kastrati parti të re në Kosovë?

A po formon Halil Kastrati parti të re në Kosovë?

Lëvizjet politike me bazë fetare në Kosovë, viteve të fundit nuk kanë pasur sukses duke mos mundur të përfaqësuar me deputetë.

Në emisionin Komplot në RTV Dukagjini është diskutuar për mundësinë e formimit të ndonjë partie të re në Kosovë.


Studiuesi i konspiracioneve Arianit Sllamniku thotë se aktualisht të gjitha kartat për iniciativa që kanë për bazë fenë Islame janë konsumuar.

Megjithatë ai thotë se i vetmi që do të mund të fillonte një iniciativë të tillë do të ishte humanisti Halil Kastrati.

“Halil Kastratit më pas do të mund t’i bashkoheshin emrat e njohur që kanë mbrojtur kauzat fetare brenda politikës që në fillim kanë qenë në Partinë e Drejtësisë”.

“Mos të harrojmë se Halil Kastrati me iniciativën e tij ka bërë revolucion brenda Kosovës. Halil Kastrati me përkujdesjen ndaj të moshuarve ka zëvendësuar një funksion të shtetit”.

Derisa teologu Mustafë Bajrami mendon se suksesi në humanizëm dhe politikë në Kosovë dallojnë shumë.

“Suksesi në çështjet humanitare dhe sukseset ne politikë dallojnë shumë. Politika është një gjuhë dhe fushë krejtësisht tjetër”, ka deklaruar Bajrami./Telegrafi/

Në trend Lajme

Më shumë
Vrasja e Liridonës, gazetarja Lala: Familjarët e saj më thanë se Naimi kishte probleme financiare dhe bënte jetë të shfrenuar

Vrasja e Liridonës, gazetarja Lala: Familjarët e saj më thanë se Naimi kishte probleme financiare dhe bënte jetë të shfrenuar

Lajme
Pamjet e para pas aksidentit në Itali ku humbën jetën dy të rinj shqiptarë – vetura e tyre përfundoi në lumë

Pamjet e para pas aksidentit në Itali ku humbën jetën dy të rinj shqiptarë – vetura e tyre përfundoi në lumë

Kronika e Zezë
“Kishte tentativa të tjera të Naimit për ta vrarë Liridonën”, gazetarja Lala: Pse nuk i besoj babait të Naimit

“Kishte tentativa të tjera të Naimit për ta vrarë Liridonën”, gazetarja Lala: Pse nuk i besoj babait të Naimit

Lajme
Njësiti Special Intervenues sot në protestë, bashkë me ta edhe Sindikata e Policisë së Kosovës

Njësiti Special Intervenues sot në protestë, bashkë me ta edhe Sindikata e Policisë së Kosovës

Lajme
Arrestohet në Kosovë Gëzim Çela, “baroni i drogës” së Shqipërisë

Arrestohet në Kosovë Gëzim Çela, “baroni i drogës” së Shqipërisë

Kronika e Zezë
Ambasadori i Suedisë: Po punojmë ngushtë me Kosovën në hetimin e rastit të vrasjes së Liridonës

Ambasadori i Suedisë: Po punojmë ngushtë me Kosovën në hetimin e rastit të vrasjes së Liridonës

Lajme
Kalo në kategori