LAJMI I FUNDIT:

PLUHURI SHTËPIAK PËR GJUMË: Kurrë më nuk do të keni problem me pagjumësinë

PLUHURI SHTËPIAK PËR GJUMË: Kurrë më nuk do të keni problem me pagjumësinë

Nëse keni problem me gjumin, provoni këtë “pluhur për gjumë” plotësisht natyral dhe me pagjumësinë më kurrë nuk do të keni problem…

Reklama

Njëri nga shkaqet kryesore i cili shkakton pagjumësinë është stresi, transmeton Telegrafi.

Provoni të bëni këtë ilaç plotësisht natyral i cili përbëhet vetëm nga dy përbërës dhe do të zbusë efektet negative të stresit në trup dhe mendje.

730912_630x0

Nevojiten:

– 5 lugë sheqer kallami
– 2 lugë kripë deti

Mënyra e përgatitjes:

Këta dy përbërës përzieni mirë. Në rast kur nuk mund të flini gjumë, vini pak përzierje nën gjuhë.

Mbani pluhurin afër krevatit dhe vazhdoni ta konsumoni derisa të mos hetoni që problemet me gjumin po zhduken.

Pak njerëz dinë për këtë kombinim të thjeshtë, si edhe që kripa dhe sheqeri i dërgojnë sinjal trupit që të pushojë të prodhojë hormonet e stresit, ndërkaq ndihmon në ruajtjen e nivelit normal të adrenalinës.

Është aq e thjeshtë sa që vërtetë ia vlen të provohet. /Telegrafi/

Në trend Shendetesi

Më shumë
Një procedurë e rrezikshme kozmetike po merr gjithnjë e më shumë 'viktima'

Një procedurë e rrezikshme kozmetike po merr gjithnjë e më shumë 'viktima'

Shëndetësi
Heroinë, marihuanë, ekstazi: Mësoni sa gjatë cila drogë qëndron në trup dhe a mund të zbulohet

Heroinë, marihuanë, ekstazi: Mësoni sa gjatë cila drogë qëndron në trup dhe a mund të zbulohet

Shëndetësi Lajme
Cilët tinguj dhe ngjyra mund t'i shqetësojnë fëmijët me autizëm

Cilët tinguj dhe ngjyra mund t'i shqetësojnë fëmijët me autizëm

Shëndetësi
Akullorja – të vërtetat dhe lajthitjet

Akullorja – të vërtetat dhe lajthitjet

Të njohim produktet
Ngrënia e ushqimit në këmbë apo duke ecur, jo vetëm që nuk ka dëshmi se është e mirë, por është edhe e dëmshme

Ngrënia e ushqimit në këmbë apo duke ecur, jo vetëm që nuk ka dëshmi se është e mirë, por është edhe e dëmshme

Shëndetësi
Kurrë nuk bën të provoni ushqimin në të cilin ka qëndruar miza: Vërejtje serioze e shkencëtarëve!

Kurrë nuk bën të provoni ushqimin në të cilin ka qëndruar miza: Vërejtje serioze e shkencëtarëve!

Shëndetësi Lajme
Kalo në kategori