Një person ka kërkuar ndihmë mjekësore në emergjencë, pasi që i njëjti është plagosur me armë zjarri në dy këmbët.

Kështu thuhet në raportin 24 orës të Policisë së Kosovës, ngjarje e cila ka ndodhur të mërkurën në fshatin Stolinë, në Gjilan.

Ndërkaq, njësitë përkatëse kanë dalë në vendngjarje dhe tek viktima kanë gjetur dhe kanë konfiskuar një armë zjarri me një karikator të zbrazët.

“Nuk raportohet për të arrestuar”, thuhet në raport. /Telegrafi/