LAJMI I FUNDIT:

Plagos me thikë një ushtar izraelit dhe një civil në Jerusalem, policia qëllon për vdekje sulmuesin – pamje nga vendi i ngjarjes

Plagos me thikë një ushtar izraelit dhe një civil në Jerusalem, policia qëllon për vdekje sulmuesin – pamje nga vendi i ngjarjes

Një ushtar izraelit dhe një civil janë plagosur sot në lindje të Jerusalemit, kurse sulmuesi është vrarë nga policia që këtë sulm e ka cilësuar si sulm terrorist.

Videot e publikuara në rrjetet sociale, shfaqin sulmuesin duke qëndruar i shtrirë në një udhëkryq i mbuluar me çarçaf, transmeton Telegrafi.

Ndihma e shpejtë e Izraelit, ka njoftuar se të rinj të moshës 20-vjeçar janë lënduar në sulm, ku njëri prej tyre është në gjendje të rëndë.


https://twitter.com/disclosetv/status/1396782223056121856?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1396782223056121856%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.kurir.rs%2Fplaneta%2F3694389%2Fncident-u-jerusalimu-ranjeno-dvoje-ljudi-napadac-ubijen-video

Incidenti ndodhi në afërsi të selisë Sheik Jarah, e ushtria izraelite ka njoftuar se njëri prej të plagosurve është ushtar izraelit.

“Ushtari ka marrë ndihmën e shpejtë në vendin e ngjarjes dhe është dërguar në spital për tretman të mëtutjeshëm”, thuhet në kumtesën e ushtrisë izraelite.

E njëri prej të rinjve të plagosur mbante uniformën e forcave ajrore izraelit, dhe i vërehej qartë thika e ngulur në shpinë. Pamje tjera tregojnë policët e unfiromuar edhe ata civilë duke qëndruar afër sulmuesit, ku në sfond dëgjohen të shtënat e armëve. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
NATO: Shqetësimet për shëndetin e Biden hodhën hije mbi samitin

NATO: Shqetësimet për shëndetin e Biden hodhën hije mbi samitin

Botë
Zyrtari i lartë ushtarak i huaj në Kosovë informon Gjukanoviqin se po përgatitet një atentat ndaj tij

Zyrtari i lartë ushtarak i huaj në Kosovë informon Gjukanoviqin se po përgatitet një atentat ndaj tij

Mali i Zi
SHBA-ja dhe Gjermania zbulojnë planin rus - Moska planifikon ta vras shefin e fabrikës më të madhe gjermane të armëve

SHBA-ja dhe Gjermania zbulojnë planin rus - Moska planifikon ta vras shefin e fabrikës më të madhe gjermane të armëve

Evropa
Rusia ka humbur më shumë se 70 mijë trupa në Ukrainë dy muajt e fundit

Rusia ka humbur më shumë se 70 mijë trupa në Ukrainë dy muajt e fundit

Evropa
Vdekja 'e papritur': Gjendet i vdekur gjenerali që vlerësohej si dëshmitar kyç në një skandal të madh korrupsioni në Ministrinë ruse të Mbrojtjes

Vdekja 'e papritur': Gjendet i vdekur gjenerali që vlerësohej si dëshmitar kyç në një skandal të madh korrupsioni në Ministrinë ruse të Mbrojtjes

Botë
Turistja kineze shkoi për tu larë në plazh, përfundoi 80 kilometra larg brigjeve – pas 36 orëve e shpëtojnë rojat bregdetare japoneze

Turistja kineze shkoi për tu larë në plazh, përfundoi 80 kilometra larg brigjeve – pas 36 orëve e shpëtojnë rojat bregdetare japoneze

Azia
Kalo në kategori