Pjesa e parë, Zvicra 0-0 Kosova: Raste nga të dyja anët, portat e paprekura

Është mbyllur pjesa e parë e ndeshjes miqësore mes Zvicrës dhe Kosovës me rezultat 0-0.

Ndeshja doli të jetë interesante me të dyja skuadrat që kishin rastet e tyre.

Xherdan Shaqiri ishte më i rrezikshmi te Zvicra, duke tentuar dy herë, por në njërin rast Aro Muric ishte në vend, ndërsa gjuajtja tjetër shkoi mbi portë.

Kosova rastin më të mirë e kishte në minutën e 32-të, kur Zymer Bytyqi harkoi nga e majta, ndërsa Valon Berisha goditi saktë me kokë, por portieri i Zvicrës me mund e dëboi topin në këndore.

Pas kësaj edhe Granit Xhaka provoi nga distanca, por gjuajtja shkoi jashtë.

Pjesë e dytë pritet të jetë edhe më interesante, pasi që të dy skuadrat nuk do të pajtohen me këtë rezultat. /Telegrafi/

Ilir Daja largohet nga Ballkani, përshëndetet me lojtarët pas ndeshjes me Malishevën

Superliga
U përball me të dy ekipet, trajneri i Valladolidit tregon dallimin mes Real Madridit dhe Barcelonës

Notat e lojtarëve, Man Utd 0-3 Liverpool: Salah ndeshje pothuajse perfekte

Ylli i Real Madridit ‘i shkatërruar’ pasi nuk arriti që të largohej nga klubi këtë verë

Liverpooli shumë i fortë për Manchester Unitedin - dominim, gola dhe fitore e madhe në ‘Old Trafford’